Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

3 tipy ku kvalifikácii zamestnancov

Mnoho firiem zlepšuje znalosť jazyka svojich zamestnancov a umožňuje im zadarmo absolvovať jazykové kurzy v rámci pracovnej doby. Niekedy aj v priestoroch firmy. Aj keď to znie ako veľmi zaujímavý bonus, nie vždy sú zamestnanci vďační a nie vždy sa naučia z kurzu vyťažiť čo najviac. Jednou z príčin je to, že to majú zadarmo. Skúsenosti mnohých zamestnávateľov sú také, že keď nechajú zamestnancov, aby si čiastočne na kurzy prispievali, ich záujem a pravdepodobne aj výsledky sú lepšie. Vďaka našim pravidelným praktickým radám zostanete v obraze. Stačí sa prihlásiť na odber našich noviniek a všetky tipy, novinky a aktuality zo sveta HR, ľudských zdrojov, výberu zamestnancov, či budovania úspešných tímov získate medzi prvými!

TIP 1: Veci zadarmo nemajú takú hodnotu, ako tie, za ktoré sa platí!

Dnes je už takmer štandardom školiť zamestnancov, a tak zvyšovať ich vedomosti a kompetenciu, ktoré majú viesť k lepším výsledkom. Mnoho firiem ešte stále posiela na školenie tých zamestnancov, ktorí dosahujú horšie výsledky, a dúfa, že sa vďaka školeniu dostanú na úroveň tých najlepších. Bohužiaľ, často sa mýlia, a preto je takáto snaha úplne nefunkčná. Školenie zužitkujú najlepšie tí, ktorí sú už teraz výkonní. Pokiaľ totiž oni zvýšia svoju produkciu napríklad o 25%, má to oveľa väčší efekt, ako keď ju o 25% zvýšia tí najslabší.

TIP 2: Vzdelanie je za odmenu, nie za trest!

Keď firma príde o skúseného pracovníka, je to pre ňu veľká strata a často sa tejto predstavy desí. Pokiaľ je vo firme niekto, kto svojou kvalifikáciou mnohonásobne prevyšuje ostatných, je veľmi dôležité, aby svoje vedomosti a skúsenosti odovzdával v rámci firmy ďalej. Žiadna firma nemôže stáť na vedomostiach jedného človeka. Motivujte odborníka k tomu, aby viedol internú kvalifikáciu a dajte mu na starosť zvyšovanie kvalifikácie zamestnancov. Pozrite si vzdelávanie, ktoré ponúka Performia.

TIP 3: Naštartujte pravidelné interné kvalifikácie vašich zamestnancov!

 

Tím Performia

Späť na všetky články >>