Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

5 najčastejších mýtov pri pohovore!

Ak by ste mali záujem o zaujímavosti, praktické rady, či vtipy z oblasti HR, výberu zamestnancov a budovania úspešných tímov, stačí sa prihlásiť na odber našich noviniek a už nič vám neujde!

1. Vyzerá dobre, je milý = bude úspešný

O to presne ide v tejto hre. U niektorých kandidátov ich „snaha“ končí získaním práce a prečkaním trojmesačnej skúšobnej doby. Neskočte im na to!

2. Usmieva sa = je optimista

V každej knihe, ktorá píše o tom, ako prejsť cez pohovor, sa píše: „Usmievajte sa“. Optimizmus však nie je len o usmiatej tvári, ale o nadhľade človeka a jeho schopnosti prinášať riešenia pri zvládaní bariér a problémov, týkajúcich sa života a práce.

3. Je zhovorčivý a vie sa predať = je dobrý obchodník

Nie každý sebaistý človek ľudovo povedané s „veľkou hubou“ dokáže zvládnuť prácu obchodníka. Hlavne, ak nepredávate zeleninu na tržnici.

4. Je nervózny a drží sa spiatky = nepoužiteľný

Mnoho šikovných ľudí aj po 10 produktívnych rokoch sedí u vás na prvom pohovore. Nemajú skúsenosti s tým, ako to chodí a ako sa „predať“. Za nich zatiaľ vždy hovorili iba výsledky.

5. Stále opakuje, že je napríklad „čestný“ = je čestný

Keby ste napríklad mali obchod a nejaký zákazník by po ňom chodil a hovoril: „Nič som nezobral, pozrite sa, mám prázdne vrecká, ani pod bundou nič nemám.“ Čo by ste si pomysleli, že mu už nejakú dobu chodí po rozume? Určite by ste zbystrili pozornosť.

Vyskytli sa vám otázka počas čítania tohto článku? Neváhajte a dohodnite si konzultácie s jedným z našich odborných konzultantov. Sme tu s vami a pre vás!

Tím PerformiaSpäť na všetky články >>

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť