Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

5 najčastejších mýtov pri pohovore!

Ak by ste mali záujem o zaujímavosti, praktické rady, či vtipy z oblasti HR, výberu zamestnancov a budovania úspešných tímov, stačí sa prihlásiť na odber našich noviniek a už nič vám neujde!

1. Vyzerá dobre, je milý = bude úspešný

O to presne ide v tejto hre. U niektorých kandidátov ich „snaha“ končí získaním práce a prečkaním trojmesačnej skúšobnej doby. Neskočte im na to!

2. Usmieva sa = je optimista

V každej knihe, ktorá píše o tom, ako prejsť cez pohovor, sa píše: „Usmievajte sa“. Optimizmus však nie je len o usmiatej tvári, ale o nadhľade človeka a jeho schopnosti prinášať riešenia pri zvládaní bariér a problémov, týkajúcich sa života a práce.

3. Je zhovorčivý a vie sa predať = je dobrý obchodník

Nie každý sebaistý človek ľudovo povedané s „veľkou hubou“ dokáže zvládnuť prácu obchodníka. Hlavne, ak nepredávate zeleninu na tržnici.

4. Je nervózny a drží sa spiatky = nepoužiteľný

Mnoho šikovných ľudí aj po 10 produktívnych rokoch sedí u vás na prvom pohovore. Nemajú skúsenosti s tým, ako to chodí a ako sa „predať“. Za nich zatiaľ vždy hovorili iba výsledky.

5. Stále opakuje, že je napríklad „čestný“ = je čestný

Keby ste napríklad mali obchod a nejaký zákazník by po ňom chodil a hovoril: „Nič som nezobral, pozrite sa, mám prázdne vrecká, ani pod bundou nič nemám.“ Čo by ste si pomysleli, že mu už nejakú dobu chodí po rozume? Určite by ste zbystrili pozornosť.

Vyskytli sa vám otázka počas čítania tohto článku? Neváhajte a dohodnite si konzultácie s jedným z našich odborných konzultantov. Sme tu s vami a pre vás!

Tím PerformiaSpäť na všetky články >>