Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

7 tipov ako viesť tím

Milí čitatelia, aj my vieme, aké náročné je plniť si svoje pracovné povinnosti a zároveň viesť tím. Preto vám chceme ponúknuť zopár tipov, ktoré vám pomôžu a uľahčia vám prácu. Vďaka týmto tipom budete vedieť lepšie a ľahšie riadiť svoj tím, ba čo viac, zlepšíte si aj vzťahy na pracovisku. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

1. Vy ste…/My sme…

Hovorte a jednajte ako jeden z nich! Dajte svojmu tímu najavo, že ste s nimi a ťaháte za jeden povraz. Ako? Jednoducho! Namiesto zámena vy používajte zámeno my. Teda nie vy ste zodpovední, ale my sme zodpovední. Nie potrebujete urobiť…, ale potrebujeme urobiť… Je to jednoduché!

2. Snaha sa cení

Super, dobrá práca. Chválim ťa.“ Tieto slová dokážu zázraky. Nebojte sa pochváliť svoj tím. Vás to nebude nič stáť, no oni budú šťastní. Verte, že to ocenia. A ako všetci dobre vieme, dobrá nálada prispieva k lepším výkonom. Tak smelo do toho!

3. Prehľad o všetkom

Je dôležité pamätať si, čo ste povedali či urobili. Nemôžete s klientom A jednať úplne ináč ako s klietom B. To isté platí aj pri zamestnancoch. Ak ste niekoho pochválili slovne, keď spravil prácu navyše, nemôžete druhého zamestnanca za prácu navyše odmeniť napríklad finančným bonusom. Dbajte na zásady a merajte všetko rovnakým metrom!

4. Verte svojmu tímu!

Je dôležité, aby ste svojmu tímu dali dostatok priestoru. Nechajte ich robiť vlastné rozhodnutia a nebojte sa povedať áno ich nápadom. Nikdy neviete, s akým riešením môže váš zamestnanec prísť. Možno budete prekvapený. A ak aj nie, za to, že si ich vypočujete, nič nedáte. Ba čo viac, získate ich úctu a rešpekt, pretože ste si ich vypočuli.

5. Nech každý pozná cieľ!

Postarajte sa o to, aby každý člen vášho tímu vedel, kam smerujete a čo presne po nich chcete aby urobili. Je dôležité poznať cieľ, a preto je dôležité, aby ste spolu komunikovali. Predídete tak nepríjemným situáciám, ktoré vznikajú z nepochopenia, a teda z nedostatku komunikácie.

6. Chcete riešenia, nie problémy.

Naučte zamestnancov riešiť si problémy sami. Ako? Stále sa ich pytajte, čo by urobili oni. „Šéfe, mám problém.“ „OK, ako by si ho vyriešil ty? Tak to urob.“ Postupne si všetci povedia: „Mám problém, no nemusím s tým zaťažovať šéfa, veď si to viem vyriešiť aj sám.

7. Stanovte si hranice!

Hranice sú dôležité. Presne určujú, čo sa môže a čo nie. Spíšte si smernice a dajte ich všetkým prečítať. Získate tak istotu, že o nich vedia všetci a nikto sa nebude môcť vyhovárať, ak niektorú z hraníc prekročí. Zároveň budete objektívnejším vedúcim tímu.

A nakoniec máme pre vás ešte jednu radu nad zlato.

Urobte si z práce hru!!! Vytvorte si pravidlá, hodnoťte bodom každý úspech, každú produkciu a uvidíte, aký dopad to bude mať na produkciu vášho tímu. Ale nezabudnite, porovnávajte porovnateľné.

Tím Performia

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť