Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Ako jednoducho overiť znalosti kandidáta?

Vzdelanie nie je to isté ako znalosti. Naučte sa dať dôraz na preverenie znalosti niečo robiť a ochotu to robiť.

Prinášame vám niekoľko konkrétnych príkladov, ako overiť znalosti kandidáta, a to veľmi efektívne, bez predlžovania výberového konania a bez nutnosti angažovať ďalších veľmi vyťažených kolegov. Ak by ste mali záujem o praktické rady z oblasti budovania efektívnych tímov, neváhajte sa prihlásiť na odber našich pravidelných noviniek.

Hľadáte asistentku so znalosťou angličtiny, schopnú pracovať na počítači? Majte pripravený kratší text v angličtine a nechajte kandidátku preložiť ho písomne na počítači. Preverte jej prístup a prácu s počítačom na praktickej úlohe, ako je napríklad rezervácia nocľahu v hoteli, dohovorenie schôdzky s dodávateľom alebo zistenie ceny letenky z Bratislavy do Bruselu. Pridajte tiež vytvorenie tabuľky alebo nastavenie hlavičky a päty v dokumente.

Predajcu požiadajte, aby sa vám pokúsil predať nejakú vec, ktorú máte v kancelárii, napríklad pero alebo telefón. Pozorujte jeho ochotu ísť do tejto hry a sledujte tiež to, či len prezentuje a argumentuje, alebo sa zaujíma o vaše potreby. Týmto ho najlepšie preveríte.

Úroveň znalosti účtovníčky a fakturantky jednoducho preveríte tak, že si dopredu pripravíte odborný test, ktorý môžete bodovo ohodnotiť. Môžu to byť úlohy, ktoré preveria znalosti alebo napríklad nesprávne zaúčtované alebo vypočítané príklady, ktoré by mal kandidát opraviť. Ak by ste potrebovali poradiť so správnymi otázkami, ktorými overíte znalosti počas pohovoru, neváhajte sa obrátiť na jedného z našich odborných konzultantov.

U robotníckych profesií je tou najjednoduchšou cestou dohodnúť sa s kandidátom, aby prišiel na pár hodín na skúšku, napriek tomu, že ho nemusíte zamestnať. Pripravte prácu, ktorá nevyžaduje príliš veľkú kvalifikáciu, ktorá však ukáže jeho ochotu, prístup a šikovnosť. Znalosti kandidáta na pozíciu v marketingu je možné overiť napríklad takým spôsobom, že mu zadáte vytvorenie jednoduchej propagácie jedného z vašich produktov. Alebo ho necháte napísať list pre klientov, v ktorom má predstaviť vašu novú službu.

Pokiaľ dopredu dobre nastavíte obtiažnosť preverenia znalosti podľa reálnych potrieb a pripravíte sa konkrétne na pozíciu, ktorú obsadzujete, ušetríte si tým veľa času pri výberovom procese a vyhnete sa nepríjemnému prekvapeniu po prijatí kandidáta do vašej firmy. Predovšetkým ak tvrdí, že má v danej oblasti skúsenosti a vzdelanie. Vďaka našim odborným seminárom dokážete nadobudnúť vzdelanie v oblasti efektívneho budovania tímov a výberu nových zamestnancov.

Tím Performia

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť