Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Ako opätovne zomknúť ľudí v tíme?

Dnes prichádzame s ďalšou praktickou radou pre Vás.  Ako je na tom Váš tím po tom, čo sa vrátil z home officu? Cítite, že by to chcelo nejako oživiť jeho fungovanie?

V poslednom čase pozorujeme, ako sa firmy veľmi snažia po obdobiach lock downov a home officov pracovať so svojimi stávajúcimi zamestnancami. Áno, niektorí ľudia odpadli a opustili svojho zamestnávateľa, niektorí boli prepustení, pretože pre nich nebola práca, ale vo veľkej miere ľudia zostali a pomohli firme túto neľahkú dobu plnú neistôt zvládnuť.

Nie raz sme počuli, ako sa tím, ktorí skvele fungoval ako celok pred covidovou dobou, po návrate z home officu akosi nevrátil do starých koľají. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek. Personálne oddelenie si láme hlavu s tým, ako primäť ľudí, aby spolu viac komunikovali, stretávali sa a fungovali normálne. Tak nejako je v ľuďoch cítiť určitá odťažitosť. Možno sú to obavy, ale tiež vieme, že mnohým ľuďom vyhovovalo, že s nikým nemuseli byť v kontakte a online komunikáciu teraz uprednostňujú. Čo s tým?

Aby ľudia opäť mali ochotu spolupracovať

Ukážte ľuďom, o čo prichádzajú. Naplánujte nejakú produktívnu akciu. Chýbajú Vám nápady? Tu je pár príkladov pre inšpiráciu:

  • Urobte spoločné upratovanie so zábavnou odmenou na konci – grilovačka, opekanie atď.
  • Pripravte spoločné raňajky, na ktoré každý niečo malé prinesie.
  • Prehoďte na jeden deň pozície. Napríklad obchodník bude časť dňa pomáhať asistentovi a asistent pomôže druhú časť dňa obchodníkovi. Vďaka tomu získajú lepšiu predstavu o pozícii toho druhého, budú viac komunikovať a možno aj nájdu možnosti, ako svoju spoluprácu zefektívniť.
  • Spýtajte sa svojich ľudí, čo oni konkrétne chcú. Niekedy máme bohužiaľ tendenciu vymýšľať niečo, o čo vlastne nikto nestojí.

Neočakávajte, že všetci sa k týmto aktivitám hneď nadšene pripoja. Skúste namotivovať čo najviac ľudí a verte, že ostatní sa postupne začnú pridávať. Držíme palce a želáme Vám mnoho úspešných akcií, ktoré povedú k väčšiemu zomknutiu ľudí v tíme! Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia