Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Ako rýchlo spoznať srdciara?

Nech už je doba akákoľvek, posledné, nie práve ľahké obdobie nás naučilo, že je dobré mať v tíme čo najlepších ľudí. Ako ale nájsť toho vhodného budúceho kolegu? Ako nájsť niekoho lojálneho a ochotného? Niekoho, kto od Vás len tak neodíde a podrží Vás aj v horších časoch?

V tom Vám pomôže účel firmy. Keď ho totiž správne využijete pri hľadaní nového zamestnanca, poodhalí Vám rýchlo mieru motivácie, ktorá je jedným z dôležitých faktorov v rámci pracovného potenciálu. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Áno, už sme o účely niekoľkokrát písali a hovorili. Ale viete, ako presne Vám môže pomôcť rýchlo rozpoznať srdciara na pohovore?

Naša praktická rada: Oznámte uchádzačovi Váš spoločný firemný účel, teda dôvod, prečo firma vlastne existuje. V tichosti potom sledujete, či ste vzbudili jeho záujem, alebo naopak vôbec nereaguje. Pokiaľ kandidát tento účel prejde bez náznaku záujmu, môže to byť indikátor, že nie je tým pravým pre Vašu organizáciu. Určite totiž chcete v tíme niekoho oddaného a nadšeného z toho, čo robíte. Je to tak? Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia