Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Čaká Vás povýšenie? Pozerajte sa správne

Šéf jednej firmy s päťdesiatimi zamestnancami sa rozhodol, že tým, ktorí boli vo firme dlhšie (viac ako 10 rokov), zvýši mzdu, dá im možnosť rásť a vytvorí im nové výzvy.

Tých najlepších povýšil na vedúce pozície. Prezentoval im pozitíva daného postu a pridelil im ho. Bohužiaľ, toto všetko urobil bez toho, aby preskúmal, či sa zamestnanci na danú pozíciu hodia, či ju zvládnu a predovšetkým, či po nej aj túžia. Asi Vás neprekvapí, že čoskoro jednotlivým oddeleniam klesol obrat a zvýšila sa im fluktuácia. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Povýšenie dobrého zamestnanca na vedúcu pozíciu totiž nemusí byť vždy výhra.

Ako sa správne rozhodnúť?

Dobre preskúmajte, či má Váš zamestnanec potenciál na to, aby zvládol vedúcu pozíciu. Preveriť by ste mali jeho pracovitosť (produktivitu), motiváciu, osobnostný potenciál a úroveň potrebných znalostí…

  • Zistite, či je zamestnanec produktívny, či dokáže prácu nielen prijímať a následne ju vykonať, ale taktiež aj vytvárať.
  • Preverte si motiváciu. Uistite sa, že má o vedúcu pozíciu naozaj záujem a náplň práce je to, čo ho láka. Potvrďte si, či je to pre neho výzva a bude si jej zdokonalovanie užívať.
  • Preskúmajte jeho osobnosť. Má schopnosť vidieť skôr riešenia ako problémy? Ako vytrvalo vyžaduje dokončenie práce po druhých? Ako dokáže rozumieť ľuďom a komunikovať s nimi? Môžete na to využívať U-Test (test pracovného potenciálu, ktorý je najlepším nástrojom pre objektívne zhodnotenie potenciálu).
  • Uistite sa, že má dostatočné znalosti. Utvrďte sa v tom, že Vami vybraný zamestnanec má potrebnú kvalifikáciu v oblasti, v ktorej bude fungovať. A rovnako aj znalosti z oblasti vedenia a riadenia ľudí, aby vedel, ako svojich ľudí riadiť.

Prajeme Vám, aby ste mali pri výbere šťastnú ruku a povýšte len tých, ktorí sa na to naozaj hodia. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť