Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Čakáte niekedy na Godota?

Posielame Vám ďalšiu praktickú radu z dielne Performia. Tento raz sa týka jednej zo zásadných chýb, ktoré sa stávajú pri výberových konaniach. A čo Vy? Tiež ste sa už stretli s „čakaním na Godota”?

Nie, nemáme na mysli absurdnú drámu od Samuela Becketta pod názvom “Čakanie na Godota”, kde hlavné postavy čakajú na osobu, ktorá nikdy nepríde. Aj keď sa práve takáto situácia absurdnej drámy, ktorú občas vídame v praxi slovenských firiem, môže udiať. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Niekedy sa stane, že sa po spustení výberového konania celkom rýchlo objaví zaujímavý kandidát. Zaujme už na pohovore a personalista (či jednoducho ten, kto výberové konanie vedie) má pocit, že by to mohla byť veľmi dobrá voľba. Avšak namiesto toho, aby rýchlo reagoval, natiahne výberové konanie o ďalšie týždne s tým, že nemôže predsa prijať už prvého kandidáta. Pozrite si, ako vyberáme a budujeme tímy v Performii. Čo keď sa predsa len môže objaviť niekto lepší?

Je to ako vo vzťahu

Na jednej strane je to platný argument – vždy môže prísť niekto lepší. Ale rovnako nikto lepší už prísť nemusí a my medzitým prídeme o šikovného zamestnanca. Pracovití ľudia sú celkom žiadaní a zo skúsenosti vieme, že na trhu práce nebývajú voľní moc dlho. Nemajú čas čakať, pokým zoženiete aspoň päť kandidátov, ktorých si budete porovnávať. Produktívni ľudia sa chcú rýchlo zamestnať.

Keď sa nad tým zamyslíte, je to veľmi podobné bežnému vzťahu. Aj do partnerského života idete s určitým rizikom, že to nemusí byť ten pravý / tá pravá. A rovnako tak, ako aj v prípade výberového konania Vás asi nepoteší, keď si Vaša druhá polovička necháva otvorené „zadné vrátka”.

Na zistenie toho, či už ten prvý kandidát je skutočne tou správnou voľbou, existujú iné metódy ako čakanie. Rýchlejšie, efektívnejšie a s menším rizikom, že Vám dobrého kandidáta „vyfúkne” konkurencia.

Takže, ako znie naša praktická rada? Keď máte pocit, že je to ten pravý, a overili ste to, čo je potrebné (produktivita, motivácia, referencia), príliš nečakajte a choďte do toho. Želáme Vám, aby čas, ktorý venujete vyhľadávaniu šikovných ľudí, bol čo najkratší. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť