info@performia.sk +421 2 209 205 90
Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.
Čakáte niekedy na Godota?

Posielame Vám ďalší tip z dielne Performia. Tento raz sa týka jednej zo zásadných chýb, ktoré sa stávajú pri výberových konaniach. A čo Vy? Tiež ste sa už stretli s „čakaním na Godota”?

Čakáte niekedy na Godota?

(zdroj:www.freepik.com)

Nie, nemáme na mysli absurdnú drámu od Samuela Becketta  pod názvom “Čakanie na Godota”, kde hlavné postavy čakajú na osobu, ktorá nikdy nepríde. Aj keď sa práve takáto situácia absurdnej drámy, ktorú občas vídame v praxi slovenských firiem, môže udiať.

Niekedy sa stane, že sa po spustení výberového konania celkom rýchlo objaví zaujímavý kandidát. Zaujme už na pohovore a personalista (či jednoducho ten, kto výberové konanie vedie) má pocit, že by to mohla byť veľmi dobrá voľba. Avšak namiesto toho, aby rýchlo reagoval, natiahne výberové konanie o ďalšie týždne s tým, že nemôže predsa prijať už prvého kandidáta. Čo keď sa predsa len môže objaviť niekto lepší?


Chceli by ste aj vy dostávať praktické rady? Stačí sa prihlásiť a môžete začať budovať svoj profesionálny tím!

>>Chcem dostávať praktické rady<<


Je to ako vo vzťahu

Na jednej strane je to platný argument – vždy môže prísť niekto lepší. Ale rovnako nikto lepší už prísť nemusí a my medzitým prídeme o šikovného zamestnanca. Pracovití ľudia sú celkom žiadaní a zo skúsenosti vieme, že na trhu práce nebývajú voľní moc dlho. Nemajú čas čakať, pokým zoženiete aspoň päť kandidátov, ktorých si budete porovnávať. Produktívni ľudia sa chcú rýchlo zamestnať.

Keď sa nad tým zamyslíte, je to veľmi podobné bežnému vzťahu. Aj do partnerského života idete s určitým rizikom, že to nemusí byť ten pravý / tá pravá. A rovnako tak,  ako aj v prípade výberového konania Vás asi nepoteší, keď si Vaša druhá polovička necháva otvorené „zadné vrátka”.

Na zistenie toho, či už ten prvý kandidát je skutočne tou správnou voľbou, existujú iné metódy ako čakanie. Rýchlejšie, efektívnejšie a s menším rizikom, že Vám dobrého kandidáta „vyfúkne” konkurencia.

Takže,  ako znie náš tip? Keď máte pocit, že je to ten pravý, a overili ste to, čo je potrebné (produktivita, motivácia, referencia), príliš nečakajte a choďte do toho.

Želáme Vám, aby čas, ktorý venujete vyhľadávaniu šikovných ľudí, bol čo najkratší.

Tím Performia