» DeutschMann
info@performia.sk +421 2 209 205 90
Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.
DeutschMann

Vážená pani PhDr. Matúsová,

naša spolupráca trvá už niekoľko rokov a musím povedať, že mimoriadne úspešne. Za tie roky práce s testovaním záujemcov o prácu, prešli sme ohromný kus cesty, otestovali sme viac ako tisíc záujemcov, urobili sme mnoho pohovorov a prijali vyše sto ľudí do firmy. Nie všetci síce zostali, to je pravda. Ale zostali len tí najlepší. To hlavné, čo som si uvedomila pri svojej práci personalistu, bolo to najhlavnejšie, čo mnohým personalistom a majiteľom firiem dnes veľmi chýba a možno, že si to vôbec ani neuvedomujú. Je to VÝBER ZAMESTNANCOV! Neustály, stále, vždy! Uniká im taká najzákladnejšia podstata pri výbere ľudí do firmy – a to je, že výber ľudí treba robiť neustále.

My máme inzerát na pracovné pozície vždy – po celý rok. (Dohodla som si výhodné podmienky inzercie, keďže chceme inzerát na celý rok.) A čo je zaujímavé, po celý rok sa hlásia ľudia. Pohovory so záujemcami o prácu robievame vždy v utorok a vo štvrtok a málokedy sa stane, že by bol týždeň, kedy u nás nejaký pohovor nie je. Je to skôr výnimka ako pravidlo. Ak aj nevezmeme nejakého záujemcu do práce, ak by bolo treba, tak ich mám vyhovujúcich v zálohe okolo 100!

Sprvu som hľadala akékoľvek techniky a vylepšenia na výber ľudí, hľadala som školenia a novinky v tejto oblasti. Ale robila som to nesprávne. Najprv treba robiť výber ľudí neustále a samozrejme, popri tom hľadať vylepšenia systému. Ale čo chcete vylepšovať na výbere ľudí, ak  nijakých nevyberáte?!

Keď som to pochopila a začala výber robiť neustále, tak akoby sa vrece roztrhlo so skvelými záujemcami o prácu. Každý mesiac prijímame nových ľudí, nie vždy ostanú všetci, osvedčil sa nám výber 2-3 ľudí naraz, ale ostanú tí najlepší. Máme vlastnú firemnú akadémiu, kde ich rýchlo zaškolíme a musia čo najskôr ukázať produkciu. Ak to nejde, odídu sami, pretože základný platový systém máme nastavený tak, aby človek produktívny mal aj peknú províziu, a ten neproduktívny, ten zo základného platu má problém vyžiť, takže zväčša odchádza sám, nemusím nikoho prepúšťať.  A tak nám v tíme ostávajú iba „hviezdy“. Sú skvelí, šikovní, chcú na sebe pracovať… Ale ak by sme nerobili výber neustále a len niekedy, tak tieto hviezdy by nemali šancu k nám prísť. Odporúčam naozaj vo veľkom množstve najímať personál, rýchlo zaškoliť a „vytriediť“. To ale bez neustáleho vyberania nie je možné.

Patrí Vám naša obrovská vďaka za možnosť spolupracovať a ďalej sa tak zdokonaľovať vo výbere. Ďakujeme. Prajem Vám veľa úspechov.

S pozdravom

Mgr. Miriam Poništová, výkonná riaditeľka firmy

DeutschMann Internationale Spedition s.r.o.