info@performia.sk +421 2 209 205 90
Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.
Je prijímanie zamestnancov v súčasnej dobe bláznivý nápad?

Prijímať nových ľudí? Vy ste sa zbláznili!

Naozaj tu máme hneď na začiatku otáznik a veľký výkričník. A na prvý pohľad to dáva zmysel. My by sme však chceli prispieť k uduseniu rodiacej sa hystérie a ponúknuť náhľad, ktorý nás pripraví na budúcnosť. Je nám pri tom jasné, že dnes v čase pribúdajúcich obmedzovaní pohybu či produkcie je náročné myslieť na niečo iného než na tú všadeprítomnú tému, avšak nie všetky firmy musia nutne zastaviť akúkoľvek svoju aktivitu a prestať sa pozerať do budúcnosti.

Starať sa o budúcnosť je totiž teraz veľmi, ba priam životne dôležité.

Tak ako to bolo vo filme Nekonečný príbeh, aj nám sa môže zdať, že všetko pohlcuje ničota. A s ňou ruka v ruke neistota. Ale naozaj – zatiaľ nie je nič isté. Teda nevieme, čo bude za týždeň alebo za mesiac. Ale jednoznačne vieme, že ak nebudeme nejako produkovať, bude budúcnosť veľmi ťažká. Vôbec ju totiž prestaneme vytvárať. A čo nevytvoríme, to neexistuje.

Takže budúcnosť je väčšinou to, čo vedenie firiem teraz rieši, aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sa len hasí, čo nám práve horí. Ako fungovanie spoločnosti teraz nastaviť tak, aby obmedzenie nebolo likvidačné, a aby firma stále napĺňala svoj účel? Je to hodne roboty a kopec rozhodovania a organizovania. Ale je možné, že za pár dní sa všetko ustáli a my získame viac priestoru pozerať sa do budúcnosti.


PRAKTICKÉ RADY: pravidelné rady a inšpirácie z oblasti “budovania tímu

Čo získate prihlásením sa na odber?

  1. Pravidelne dostanete praktické rady zo sveta výberu zamestnancov a budovania efektívneho tímu.
  2. Budete informovaní o našich aktivitách.
  3. Každý piatok dostanete vtipy na záver týždňa, ktoré vždy vylepšia Vašu náladu.
TO JE LEN ZLOMOK INFORMÁCIÍ, KTORÉ SA DOKÁŽETE DOZVEDIEŤ
>>Chcem dostávať praktické rady<<

Nezabudnime – budúcnosť firmy je vždy spojená s ľuďmi. Ak v tíme máte šikovných a ochotných pracovníkov, bude ľahšie podoháňať to, čo je potrebné, a trebárs sa aj vyškrabať z prepadov a mínusov. Preto prijímať nových zamestnancov nie je až tak bláznivý nápad, ako sa na prvý pohľad môže zdať. 

Tu vám poskytneme 3 dôvody prečo neprestať s najímaním:

1. Mnoho firiem váha a čaká, niektorí pozastavují výberové konania, a tak máte možnosť ako zamestnávateľ vyniknúť, keď sú ostatní ticho. Máte príležitosť získať pre seba skvelých ľudí.

2. Pretože sú osobné pohovory obmedzené, kandidáti sú vďační za inú formu komunikácie (Skype pohovory nebo online dotazníky) a sú ochotnejší testy vypĺňať.

3. Až bude po všetkom a budete potrebovať naplno zabrať, bude fajn mať kvalitnú posilu. Ostatní možno iba teraz začnú hľadať, a vy tak budete mať náskok.

Spomeňte si, že všetko čo dnes zvládate a riadite ste kedysi vytvorili z ničoho – premohli ste tú ničotu a vytvorili ste niečo. Tvorili ste budúcnosť ktorá jedného dňa nastala. Tak neprestaňte a tvorte ďalej.

Performia Tím

Ak aj vy potrebujete nových členov do svojho tímu, tak neváhajte si pozrieť službu Exelect.