» SHIFT
info@performia.sk +421 2 209 205 90
Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.
SHIFT

Po druhom absolvovaní Performia semináru „Tréning svetových rekordérov vo výbere zamestnancov“, som sa naplno začala venovať výberu zamestnancov do našej spoločnosti. Zo začiatku som mala trošku pochybnosti ako výber bude prebiehať, čo sa pýtať, neurobiť nejakú chybu, … až kým som to reálne nezačala robiť.

Uvedomila som si, akú veľkú pomôcku mám, a to sú dotazníky/testy, ktoré poskytuje spoločnosť Performia. Je to veľká pomoc pri výbere, tzv. filter z kopy uchádzačov, ktorí skúšajú, hľadajú prácu. Áno, niektorí sa ani nepokúsia ho vyplniť, alebo skúšajú to obísť. Potom sú iní, ktorí ho bez mihnutia oka vyplnia a s nimi môžem ďalej pracovať.

Zo začiatku som bola trošku skeptická, čo mi ten graf môže povedať a či to je naozaj pravda, tak som si to otestovala/overovala priamo na pohovore. Skrátka som sa kandidáta opýtala, na konkrétne veci z grafu testu: „Máte rád rutinu, alebo radšej nové výzvy?“ „Pracujete radšej so strojmi, technikou, alebo radšej vo veľkom kolektíve?“ „Viete si ľahko zorganizovať deň, plánujete si svoj pracovný deň?“ Atď…rôzne otázky, ktoré mi priamo napovedal graf. A odpovede…boli také ako graf ukazoval a potvrdzoval mi pravdivosť osoby.

Áno, stalo sa mi, že predo mnou sedel kandidát – „herec“, ktorý úžasne zahral naučené spôsoby, ako sa má správať na pohovore, ale to akosi vycítite, že tam niečo nie je v poriadku.

Tí, ktorí nie sú „hercami“ a majú silný záujem o pracovnú pozíciu, sa dočahujú, majú záujem vedieť viac, ich odpovede sú úprimné a nepotrebujú podať herecký výkon. Je radosť, takýchto ľudí stretnúť a ďalej s nimi pracovať.

Ďakujem za výbornú pomôcku a možnosti zúčastniť sa prínosných seminárov, ktoré poskytujete.

Ostávam s pozdravom

Jana Grujbárová

personalista/office manager