Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Čo robiť, keď sa ľudia bránia zmenám?

V nedávnej dobe sme u klienta riešili jednu situáciu, ktorá určite nie je ojedinelá. Šéf firmy hovorí: „Firma mi šliape u 18 rokov. Máme dobré čísla, ale medzi ľuďmi to drhne. Nemôžeme inovovať, robiť zmeny, je ťažké zaviesť niečo nové. Venujem ľuďom čas, pracujem na sebe. Kde je chyba?”

Poznáte to? Verím, že áno. A keď nie, určite ste to aspoň raz od niekoho počuli. Dobrou správou je, že prísť na to „prečo” to v tíme nefunguje, môže byť veľmi jednoduché a ľahko napraviteľné. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

To „prečo” súvisí s ľuďmi a je potrebné sa pozrieť na to, ako každý jednotlivec skutočne funguje. Naša praktická rada je nasledujúca. Položte si tieto otázky: Aké používa techniky pri zvládaní svojich úloh a svojho okolia? Ako chápe svoju zodpovednosť? Ako je prístupný zmenám? Aký náhľad má na prekážky? Je skutočne motivovaný? Keď mu niečo nejde, v čom je pravý dôvod?

Šéf svojich ľudí väčšinou dobre pozná. Pozrie sa a vidí. Zistiť do hĺbky, aký skutočný potenciál má vo svojich ľuďoch, sa však už horšie robí voľným okom a s intuíciou. Jednoducho sa to robí vtedy, keď k posúdeniu použije vhodný nástroj, ktorý mu pomôže vidieť situáciu objektívne (má k dispozícii fakty).

K posúdeniu môžete využiť rôzne dotazníky alebo testy. Doporučujeme Vám vybrať si tie, ktoré majú vysokú výpovednú hodnotu a sú spojené s poskytnutím spätnej väzby ľuďom, ktorí ich podstupujú. Nech vedia, na čom sú. Presne tak sme to urobili u spomínaného klienta. Tým, že v rámci personálneho auditu sme zistili, prečo ľudia nechcú zmeny a ako na nich, mu rozhodne pomôže zjednodušiť cestu k stanoveným cieľom. Držím palce a prajem Vám, nech sa u Vás zmeny presadzujú hladko. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia