Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Covid-19 a jeho efekty. Nenechajte sa nachytať!

V súčasnosti v nemalej miere u kandidátov, ktorí sa uchádzajú o iné zamestnanie, vidím, že ako dôvod odchodu uvádzajú covid. Príčiny môžu byť rôzne. Firma musela reorganizovať z dôvodu nedostatku zákaziek, firma úplne skončila, alebo zrušila nejaké oddelenie, prípadne bol kandidát sám dlhodobo chorý. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Znie to všetko logicky a pochopiteľne. A môže to tak byť. Na druhej strane však tiež vidím odvážne firmy, ktoré sa práve v tejto dobe rozhodli rozlúčiť s pracovníkmi, ktorí niekedy iba nepomáhajú a niekedy dokonca brzdia. Vďaka nášmu krátkemu videu „Vozík“ si môžte pozrieť typy zamestnancov, ktoré sa nachádzajú bežne vo firmách. Ako dôvod prepustenia uvádzajú reorganizáciu, zrušenie oddelenia. Takže ozajstná príčina môže byť prekvapivo rozdielna.

Neuspokojte sa s povrchnými informáciami.
Naša praktická rada: Vždy pátrajte po pravej príčine zmeny zamestnania. Buďte si istí tým, že plne rozumiete dôvodom odchodu. A keď porozumiete, overte referencie.

Takýto postup Vám zaistí objektivitu a istotu, že brzdič, ktorého sa konkurencia s veľkou úľavou zbavila, neskončí práve u Vás.  Nenechajte sa oklamať a všetko si poriadne preverte. Ušetríte si tým množstvo starostí. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia