Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Hľadáte encyklopédiu, alebo vysoko kvalitného zamestnanca?

Tento týždeň naša konzultanta dostala záludnú otázku od jedného klienta: „Kde stále brať tých odborníkov?“ Potrebujeme kvalifikovaných ľudí, ktorí sa rozumejú odboru a konkrétnym veciam.” A tak som položila otázku ešte záludnejšiu:

„Ako ste získali svoju odbornosť Vy?”

A doplnila : „Prišli ste už v tomto stave do firmy, alebo ste sa väčšinu naučili v priebehu praxe?”

Pre niekoho možno drsné , ale zároveň potrebné a hlavne pravdivé zamyslenie.

Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek. Často totiž máme pri výbere zamestnancov vysoké nároky. Lipneme na odborných znalostiach a pritom môžeme prichádzať o šikovných ľudí, ktorí síce nemajú vedomosti podľa našich predstáv, ale sú ochotní si ich veľmi rýchlo doplniť. A veľakrát sú to iba nepodarené pokusy z minulosti, ktoré nás pri výbere odrádzajú.

Praktická rada: Nelámte palicu nad kvalifikáciou nových ľudí. Naučte sa rozlišovať. Pretože u toho, kto je bystrý a chce sa učiť, sa Vám investície vyplatia.

A jedno známe príslovie na záver: „Žiadny učený z neba nespadol”. Tak veľa šťastia pri výbere! Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia