Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Kedy zodpovednosť brzdí vašich ľudí?

Už ste od nás určite niekedy počuli, že množstvo ľudí v Slovenskej republike má nízku zodpovednosť. To, že má niekto nízku úroveň zodpovednosti ale ešte neznamená, že je kvôli tomu zlý človek. Môže mať len v určitých situáciách špecifické reakcie. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Vo všeobecnosti vieme, že sú títo ľudia veľmi hákliví na kritiku, či už skutočnú alebo potenciálnu. A na tú druhú možnosť sa teraz pozrieme.

„Musíme sa porozprávať“

Urobili ste niekedy to, že ste na chodbe stretli kolegyňu a povedali jej: „Jani, musíme sa spolu tento týždeň porozprávať”, a utekali ste ďalej? Zrejme Vás vôbec nenapadlo, že od toho momentu môže Jana premýšľať nad tým, čo jej asi chcete, čo sa deje a necíti sa z toho dobre. I keď sa snaží na to nemyslieť a usilovne pracovať, môže cítiť úzkosť alebo ju dokonca rozbolí brucho. Aj keď to možno znie trochu neuveriteľne, je to bežná reakcia ľudí na takúto situáciu. Nielen v pracovnom, ale aj v osobnom živote.

Praktická rada: Pokiaľ sa potrebujete o niečom porozprávať, príďte za daným človekom a urobte to hneď. Alebo, ak si to potrebujete naplánovať, povedzte mu dopredu, čo chcete riešiť. Tým zaistíte, že sa plne zameria na prácu a nebude si robiť zbytočné starosti. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Prajem Vám, nech máte vždy dostatok trpezlivosti na zvyšovanie zodpovednosti Vašich ľudí.

Tím Performia