Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Koľko brzdičov a problémových ľudí máte na palube?

Sme tu s ďalšou praktickou radou z oblasti personalistiky a budovania úspešných tímov. Tento raz sa dotýka citlivo, ale o to dôraznejšie, oblasti „brzdičov” a „problémových ľudí”. Máte ešte nejakých vo svojom tíme? Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Ako iste viete, nie všetci zamestnanci sú rovnakí (pokiaľ nie, pozrite sa na krátke video – Vozík). Niektorí vašej firme pomáhajú oveľa viac, iní menej. Zhruba až 80 % ľudí vo firme prispieva k úspechu. Medzi nimi môžete nájsť tých, ktorí pomáhajú tak veľa, že by ste o nich neradi prišli, ďalší odvádzajú trochu horšiu prácu. Ale predsa len všetci títo zamestnanci sa snažia dosiahnuť dobré výsledky a chcú, aby firma fungovala.

Na druhej strane 20% je pripravených vám uškodiť, alebo minimálne spôsobiť časté a nemalé problémy. Rozhodne neprispevajú k zlepšovaniu, skôr zastavujú váš rast. A čím vyššie IQ majú, tým horšie ich zámery odhalíte.

Ako a akým spôsobom môžu škodiť tí najhorší?

Jednou z ich vlastností je, že prekrúcajú skutočnosť. Napriek tomu, že niečo nefunguje a neprináša to žiadny dobrý výsledok, sú schopní tvrdiť, že ide o dobrú vec. A naopak, o užitočných veciach, ktoré by vám nejakým spôsobom mohli pomôcť, budú tvrdiť, že sú k ničomu.

Týmto prístupom uškodia nie len vašej firme, ale aj vám. Môžu vás tým zmiasť a zaviesť nesprávnym smerom. Cesta k úspechu tak bude zložitejšia a časovo náročnejšia.

Dajte si na nich pozor a dôkladne sledujte, aké výsledky sú za nimi vidieť! Služba Audit vám pomôže nájsť tých produktívnych, aj tých neproduktívnych vo vašom tíme. Ak vás táto služba zaujala, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Želáme vám, aby ste mali tím plný zamestnancov, ktorí patria medzi tých 80% . Sú oveľa viac zameraní na produkciu.

Tím Performia