Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Naberať alebo vyberať?

Naberať alebo vyberať – to je to, o čom to je! V súčasnosti sa naprieč rôznymi odvetviami stretávame so situáciou, kde je voľných kandidátov na trhu práce skôr menej ako viac, aj keď sme možno čakali opak. Jednoducho, môžeme tak podliehať panike a povedať si: „Radšej zoberiem aspoň niekoho, hoci celkom nespĺňa moje predstavy. Veď ono to nejako dopadne. Dúfam, že dobre.” Ak máte záujem o pravidelné praktické rady z našej dielne, prihláste sa na odber našich noviniek.

V panike tak namiesto vyberania skôr naberáme. Viac informácií o výberoch získate prostredníctvom nášho vzdelávania. Poľavujeme zo svojich zásad, zo svojich potrieb a veríme, že z toho nejako vykorčuľujeme. Nuž, a keď máme s týmto prístupom šťastie, môžeme si aj myslieť, že to funguje. Je Vám však jasné, že opak je pravdou. To sa dozvieme hneď pri prvom neúspechu. Prijmeme človeka, ktorý nespĺňa naše požiadavky, niečo nám na ňom nesedí, a predsa urobíme kompromis a príjmeme ho.

Neberieme do úvahy varovné signály z referencií, prípadne opomenieme skutočnosť, že predsa referencie nebolo ani možné vôbec overiť, a zažmúrime oči nad vlastným faktickým pozorovaním. To, že nás to následne stojí minimálne niekoľko platov tohto zamestnanca a čas ďalšieho, ktorý ho zaškoľuje, sú tieto straty paradoxne tie najmenšie. Oveľa viac „tne do živého” Váš pocit sklamania a nedôvera vo vlastné schopnosti vyberať svojich zamestnancov.

Na základe vlastných kompromisov nadobúdame pocit, že sme v personálnej oblasti neschopní a nevieme to správne odhadnúť. A má to často silný vplyv aj na našu neochotu pracovať s ľuďmi. Toto už sme vo firmách pozorovali mnohokrát. A vďaka tomu vieme, že do takéhoto stavu sa človek dostane tým, že sa nedrží vlastných pravidiel, ktoré sú pre neho dôležité.

Dnešná rada teda znie nasledovne: Myslite predovšetkým na to, aké efekty má nesprávny výber na nás (na Váš osobný stav) a chráňte svoje zásady. Pretože, ak si udržíte svoju integritu a budete vyberať a nie naberať, je úplne isté, že tí správni a dobrí zamestnanci jednoducho prídu. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Držíme Vám palce, nech máte vždy dostatok kvalitných kandidátov a na kompromisy nemusíte vôbec pomyslieť.

Tím Performia

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť