Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Nezabudnite odmeniť šikovných!

Aj keď sa to už posúva k lepšiemu, stále majú manažéri niekedy tendenciu brať to, že ich ľudia pracujú a majú dobré výsledky, ako samozrejmosť. Sú za to predsa platení. To určite áno, ale taktiež vieme, že ľudia potrebujú pozornosť svojho manažéra, chcú dostať spätnú väzbu na svoje výsledky a pôsobenie vo firme. Veľmi často vo firmách počujeme, že to tak, bohužiaľ, nie je. Ak máte záujem o pravidelné praktické rady z našej dielne, prihláste sa na odber našich noviniek.

Šéf nemá na ľudí čas a pokiaľ áno, venuje sa tým, s ktorými sú problémy, ktorí robia chyby a moc im to nejde. Tam šéf zasahuje a takým sa najčastejšie venuje. Tým výkonným možno v tom lepšom prípade ešte pridá a ide sa ďalej. Pokiaľ táto situácia trvá dlhodobo, motivácia a chuť zamestnancov podávať skvelé výkony práve vo Vašej firme môže klesať a sú na najlepšej ceste skúsiť to niekde inde.

Prieskumy ukazujú, že práve nedostatočné ocenenie práce a málo pozornosti je najčastejším dôvodom k zmene zamestnania. Pritom to nemusí byť tak ťažké, ako svojich najlepších ľudí podporiť v tom, aby boli spokojní:

  • Zaujímajte sa o svojich najlepších ľudí a venujte im čas a pozornosť – pozvite ich občas na kávu, obed či raňajky.
  • Tí najlepší sú väčšinou tými, ktorí sa chcú zlepšovať a pracovať na sebe. Ponúknite im možnosť ďalšieho vzdelávania, zlepšovania vedomostí alebo lepšieho poznania samého seba.

Práve seba rozvojové semináre môžu byť veľmi vítanou odmenou, ktorá má dva efekty:

  1. Zamestnanec je spokojný, že dostal túto možnosť a pracuje na zlepšení svojich schopností,
  2. spokojný je aj manažér, nakoľko sa jeho človek rozvíja, pretože to sa čoskoro prejaví aj na jeho výsledkoch.

Zamerajte sa na to a budete možno prekvapení, ako tieto Vaše ústretové kroky produktívni ľudia ocenia. Často viac než “obyčajné” zvýšenie platu. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Prajeme Vám, aby ste Vy aj Vaši manažéri vždy mali dostatočný priestor pre tých najlepších ľudí.

Tím Performia