Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Niekedy čím horšie, tým lepšie…

Aktuálna doba je pre mnohých z nás plná veľkých výziev a u niektorých z našich klientov sme riešili aj zásadnejšie situácie týkajúce sa nákladov, prosperity či produktivity súčasného personálu.

Keď sme spoločnými silami našli z daných stavov možné cesty a im sa uľavilo, niektorí z nich mi potom sami priznali, že dané stavy neriešili a iba ticho dúfali v lepšiu budúcnosť. Aby teraz videli, že tlak musel vystúpať dostatočne vysoko, aby sa tomu konečne postavili čelom a začali zvládať všetko potrebné.
Jeden z hodne úspešných vrcholových manažérov, ktorého poznám dlhé roky, mi podobné stavy v živote okomentoval vetou: „Niekedy čím horšie, tým lepšie. Aspoň sa veci pohnú dopredu“.

Za mňa fakt trefná myšlienka.

Život nám prináša rôzne situácie, zvlášť v tejto dobe. A je na nás, ako sa k nim postavíme. Ak pred nimi budeme uhýbať, pretože je nám ešte stále relatívne dobre, a tváriť sa, že všetko je v pohode, situácia sa spravidla začne eskalovať. Ak budeme uhýbať aj naďalej, situácia sa bude eskalovať ešte viac. Možno aj preto, aby sa človek či skupina konečne rozhýbali a začali s tým niečo robiť. A potom sú medzi nami aj takí, ktorí aj naďalej zostanú stáť na mieste nech sa deje čo sa deje a nechajú situácie okolo seba zájsť až tak ďaleko, že už niet cesty späť. Títo sa stanú pre okolitý svet naporcovaným chutným mäsom, do ktorého sa dá naplno zahryznúť.

Možno aj z týchto dôvodov platí, že pomery na trhu a vo firmách sa menia práve v ťažších obdobiach. Pretože ak nie sú v prostredí veľké tlaky, spravidla nie je problém nejako fungovať, nechať sa životom unášať a slušne prežívať aj bez veľkého snaženia sa. Keď ale začne fúkať nepríjemný chladný vietor, buď začneme okolo seba v defenzíve stavať vetrolamy, aby sme sa pred ním ochránili, alebo sa naplno pustíme do stavby veterných mlynov, aby sme silu prichádzajúceho vetra naplno zužitkovali.

Čo mi daná aktuálna situácia (chladný vietor) môže dať? Čomu ma môže prípadne má naučiť? Ako sa k nej mám postaviť, aby som sa posunul dopredu ľudsky, organizačne či odborne, aj keď to bude možno náročné? Toto je uvažovanie tých, ktoré vyjdú z ťažších období víťazne. Pre takýchto ľudí či firmy sa problémy stali objektom aktívneho záujmu, štúdia a zdrojom inšpirácie či progresu, nie nočnou morou, kvôli ktorej nemôžu spať.

Držím nám všetkým palce v budovaní veterných mlynov!

Rasťo Zachar

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť