Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Nové trendy na pracovnom trhu

Už dlhodobejšie sa pri svojej práci konzultanta stretávam u klientov s tým, že “ľudia nie sú”. Pri niektorých pozíciách sa dokonca úplne zastavil záujem zo strany kandidátov. Nevedia, čo s tým. Donedávna bolo veľkou konkurenčnou výhodou mať v oblasti výberov funkčnú technológiu. Naši klienti si boli vedomí toho, že ak najímajú nových členov tímu, v prvom rade od nich chcú, aby dokázali podávať výkon, aby boli tímovými hráčmi, aby boli lojálni, nemali problém nasledovať firemné smernice a pracovať v súlade s firemnými účelmi a cieľmi. Jednoducho nájsť tých “správnych”. Vedeli totiž, že ak takých nájdu, budú schopní expandovať. Takýto prístup je stále správny, ale dnes, však bohužiaľ, už nepostačujúci. Čo keď množstvo kandidátov, ktorí prejavia o zverejnenú prácu záujem, výrazne klesá alebo sa úplne zastaví? Čo s tým? Podľahnete panike a opäť začnete s výberom robiť kompromisy a výrazne zľavovať zo svojich nárokov a očakávaní? Ak chcete dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania efektívnych a produktívnych tímov, stačí sa prihlásiť na odber našich pravidelných noviniek.

Všetci sme si vedomí toho, že posledné roky sa výrazne mení situácia na trhu práce. Okrem iného v súčasnosti čelíme dokonca historicky najnižšej nezamestnanosti, akú sme kedy mali. Je však nízka nezamestnanosť tým pravým dôvodom, prečo je výber zamestnancov zrazu taký náročný? Nemám pre vás dobrú správu. Nie, nie je. Nízka nezamestnanosť nie je tým pravým dôvodom. Niečo ste museli dlhodobo zanedbávať. Dlhodobejšie prieskumy totiž ukazujú, že skutočným problémom už prestalo byť vedieť nájsť tých správnych ľudí. Z marketingového hľadiska je to dokonca lož. Budeme sa musieť začať na celý výber zamestnancov pozerať z úplne odlišného hľadiska. Všetkých zamestnávateľov čaká v budúcnosti veľká výzva.  Tou výzvou bude schopnosť pritiahnuť nových pracovníkov. Aj vďaka našim seminárom sa to dokážete naučiť.

Ak chceme predať naše služby alebo tovar a nemáme monopol, čelíme veľkej konkurencii. Musíme ju teda veľmi dobre poznať. A zároveň sa musíme vžiť do potrieb našich klientov. Prečo takéto marketingové hľadisko nemáme v personálnej oblasti? Veď žijeme v úžasne konkurenčnom prostredí. Ďaleko väčšom ako v biznise. Nie sú to len priami konkurenti ako zamestnávatelia, ale v skutočnosti celý pracovný trh. To sú tisíce firiem. A pridajte k tomu aj “head hunterov”. Čo tak vcítiť sa konečne aj do postavenia tých, čo pracovnú príležitosť hľadajú? Stále chceme dobrých a schopných ľudí. Vidíte teda, aký široký výber majú? Už dávno aj na Slovensku skončili časy, kedy bol každý rád, že nejakú prácu zohnal. Bolo mu povedané, čo má robiť, a keď to robil, tak dostal svoju mzdu. Garde sa obrátilo. A keďže čelíme aj nízkej nezamestnanosti, znamená to navyše, že väčšina ľudí v produktívnom veku už niekde pracuje. Oni teda aktívne prácu nehľadajú. Je však vysoko pravdepodobné, že mnohí z nich hľadajú INÚ prácu. A tí schopní budú ako kandidáti hodnotiť vašu firmu. Budú mať svoje vlastné špecifické kritériá. Už to nie je hra o vašich očakávaniach, ale o ich. Je najvyšší čas začať spoznávať svoju cieľovú skupinu a dôvody, prečo sa niekto rozhoduje, či neopustí svoje terajšie zamestnanie a pôjde do nového. Väčšina firiem začína strácať čoraz viac ľudí. Lojalita a zaviazanosť k firme klesajú. Mnohí sa pozerajú po novej práci. V biznise na to, aby ste expandovali, potrebujete nových zákazníkov. V skutočnosti ich nezískavate, ale “kradnete”. Niekto ich z nejakého dôvodu stratil. A presne to isté platí, aj keď chcete dostať na palubu nových ľudí. Všimli ste si, že nestrácate tých najmenej schopných? Pokiaľ ich platíte, zostávajú. A opäť tu máme marketingové hľadisko. Čo sa od nás bude vyžadovať, aby sme “ukradli” nejaký talent?” Ak chcete mať v tomto smere konkurenčnú výhodu, je najvyšší čas porozumieť tomu, čo ľudia hľadajú. A ak to máte, začnite to propagovať. Musíte však venovať oveľa viac pozornosti vlastnej personálnej stratégii a budovaní “značky” zamestnávateľa. Ak sa o tejto téme chcete dozvedieť viac, prihláste sa na 1 dňový seminár „Ako čeliť nedostatku kvalitných ľudí na pracovnom trhu a nepodľahnúť panike“.

PhDr. Anna Matúsová

 

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť