Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Ozdravný proces

Prečo je správny výber (vždy) dôležitý a ŠPECIÁLNE v ťažších časoch?

Od začiatku roka sa postupne vynárali správy o koronavíruse, ktorý sa nás veľmi nedotýkal. Videli sme správy v médiach. Čína je však ďaleko. Iný kontinent, iný svet. Ani sme sa nenazdali a momentálne tu riešime rovnakú situáciu. Chceme prispieť k tomu, aby ste boli pripravení na to, ako si poradíte s nastávajúcou novou situáciou.

Je totiž len otázka času, kedy bude zloženie pracovného tímu a správne výbery skutočne kľúčovou otázkou dobrého prežitia firiem. Pravdou je, že momentálne firmy riešia skôr krízové scenáre a fungujú v núdzovom režime. Mnohí zamestnanci pracujú doma formou home office, sú PN, OČR alebo si vyberajú nútené voľno.

Snažili sme sa Vás priebežne, aj časoch ekonomickej prosperity, upozorňovať na dôležitosť toho, akých ľudí máte na palube. Je pravda, že posledné roky boli na Slovensku veľmi dobré, čo sa ekonomických príležitostí týka, nemuselo sa možno vynakladať také úsilie ako v dobe krízy, a preto je pravdepodobné, že aj tí nie úplne najvýkonnejší ľudia (v závislosti od veľkosti firmy) sa v tíme dáko „stratili“. Ak by ste mali záujem dostávať od nás pravidelné praktické rady z oblasti profesionálneho budovania tímu a výberu zamestnancov, neváhajte sa prihlásiť na pravidelný odber našich noviniek a nič Vám už neunikne.

Keďže sa vyššie uvedené podmienky pravdepodobne rýchlo zmenia, nebude to možné prehliadať. Nebude možné mať v tíme ľudí, ktorí neprinášajú dobré výsledky a nie sú lojálni. Mohlo by to mať za následok výrazné oslabenie firmy práve v dobe, kedy potrebuje zabrať. Sami ste za dobu Vášho pôsobenia asi zistili, že nie všetci pracujú rovnako efektívne a niekedy jeden človek zastane prácu aj za dvoch, ktorí pracovnú dobu využívajú na úplne iné účely. Firma bez zamestnancov nemôže fungovať, ale rovnako platí, že nebude dlhodobo prosperovať s tými neefektívnymi, ktorí robia viac problémov ako prinášajú úžitku, vytvárajú zmätok a berú väčšinu pozornosti vedenia. Viac o typoch zamestnancov sa môžete dozvedieť na našom úvodnom seminári „Výber zamestnancov ako ho nepoznáte“.

Je veľmi pravdepodobné, že sa skončí éra kandidátov, ktorí si svojho zamestnávateľa nevážia, pristupujú k firme ako k niečomu, čo sa dá veľmi ľahko nahradiť a vymeniť, ak príde niečo lepšie, výhodnejšie. Budovanie pracovných tímov sa opäť vráti do stavu, keď zamestnanec a zamestnávateľ budú fungovať na vzájomnom rešpekte a dôvere. Vďaka firmám majú ľudia prácu a zase naopak, vďaka dobrým ľuďom firmy prosperujú. Je to vzájomná pomoc, spojená nádoba a predovšetkým dobrá výmena.

Skúsme sa na to celé pozrieť ako na ozdravný proces, revitalizáciu a spoločne sa pokúsme využiť túto situáciu ako obrovskú príležitosť na posilnenie tímu a teda celej firmy. Nechať si pri sebe ľudí, ktorí sa neboja a chcú prežiť aj tento záchvev, chcú budovať niečo hodnotné a pomôcť budovať lepšie zajtrajšky. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia