Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Pohovory za čias korony

Môže sa zdať, že je to téma už takmer neaktuálna, ale stále sa s nou stretávame ešte príliš často. O čo ide? O pohovory počas korony. Ako je to najlepšie? Online, či naživo? V súčasnosti často u klientov preberáme priebeh výberového konania. Potrebujú ľudí a nechcú čakať, až sa všetko dostane do úplného normálu.

Niektorí majú pocit, že online pohovory nie sú to pravé. Potrebujú vidieť človeka naživo aj s jeho reakciami. Iní zas robia pohovory síce naživo, ale s rúškami, a potom bývajú mnohokrát prekvapení, kto že to k nim vlastne nastúpil. A napriek tomu, že overili, že sa jedná o produktívneho človeka, ktorý má za sebou výsledky, nie vždy si nakoniec vzájomne sadnú. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Aký je náš tip? Skúste to nakombinovať a ušetriť si vzájomné rozčarovanie:

  • Prvé kolo pohovorov môže prebehnúť online. S uchádzačom sa vzájomne oťukáte a uvidíte aj jeho reakcie. Tu je namieste overiť, či sa jedná o produktívneho človeka a zároveň, s akou motiváciou sa o zamestnanie u Vás uchádza.
  • Ďalšie kolo potom prebehne naživo. A aj keď bude mať uchádzač rúško, už viete, koho máte pred sebou, kto sa vlastne za rúškom skrýva. A v tejto chvíli už naviac po prvom preverení viete aj to, že má potenciál.
    A pokiaľ sa nakoniec dohodnete a človek nastúpi, nebude to také prekvapenie a budete mať omnoho väčšiu nádej, že si vzájomne sadnete.

Ako s obmedzeniami pri pohovoroch nakladáte Vy? Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia