Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Pracujete z domu? Prinášame Vám pár tipov, s ktorými to zvládnete

Začiatok roka 2020 priniesol do spoločnosti novú situáciu, ktorá súvisí s pandémiou koronavírusu a ochorením COVID19. To spôsobilo, že nielen naši vlastní zamestnanci, ale celkovo vo sfére zamestnanosti, mnohí zamestnanci môžu, či dokonca musia pracovať z domu na takzvaný „home office“.

Z dlhodobého hľadiska nie je tento spôsob práce šťastným riešením, pretože človek je predsa spoločenský tvor. A ak nie sú stanovené pravidlá, zvádza to k neefektivite a celá práca pracovného tímu sa môže rozsypať. Ako sa teda k práci z domu postaviť? Tu nájdete zopár veľmi jednoduchých pravidiel a tipov, ktoré vám umožnia rýchlo, ľahko a čo najefektívnejšie naštartovať svoj „home office“. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

1. Vytvorte si jasne určený pracovný priestor!

Môže to byť hocikde vo vašom byte, kde si môžete vytvoriť pracovné miesto.

2. Definujte si pracovný čas!

Prekonzultujte ho so svojím nadriadeným. Je najlepšie pracovať vždy v rovnakom čase, ako keby ste boli vo firme. Umožňuje to dobrú spoluprácu s ostatnými.

3. Vyjasnite si s rodinou to, že pracujete!

Ak máte v rodine viac členov, ktorí rovnako pracujú formou „home office“, prípadne sa zdržiavajú doma, potrebujete si nastaviť aj interné pravidlá. Je dôležité, aby ste sa navzájom nevyrušovali.

4. Oblečte sa a udržiavajte sa v čistote!

Preč z teplákov a pyžama. Obliekajte sa tak, ako keby ste boli vo firme. Vaše správanie a prístup by mal byť ovplyvnený skutočnosťou, že dodržiavate svoje bežné rituály a zvyky. Nezabúdajte, že práve vďaka dodržiavaniu denných rituálov neraz v minulosti prežili mnohí aj vo veľmi ťažkých podmienkach, hoci nevedeli, či prežijú aj ďalší deň. Tvrdá disciplína ich odlišovala od apatických jedincov. Dodržiavanie zvyklostí to sú pevné body.

5. Naplánujte si svoj deň!

Spíšte si, aké úlohy chcete dosiahnuť. Rovnako si naplánujte čo budete robiť a kedy, prideľte časové bloky ku každej aktivite. Rozvrhnite si priority, ktoré vám pomôžu nastoliť poriadok v plnení úloh. Nič neodkladajte, dodržiavajte svoj plán!

6. Taktiež si stanovte ciele!

Je oveľa lepšie a oveľa efektívnejšie stanovovať špecifické ciele. Potom ich môžete aj dosiahnuť! Ľudská myseľ dobre funguje vtedy, keď víťazí.

7. Buďte v pravidelnej komunikácii so svojimi kolegami a nadriadeným!

Rozvrhnite si aj na to pravidelný čas. Buď ráno ako naštartovanie dňa, prípadne na záver svojho pracovného času.

8. Robte si krátke prestávky!

Počas svojich prestávok sa hýbte, koľko sa len dá. Nadýchajte sa čerstvého vzduchu.

9. NIEČO“, čo by ste počas pracovných hodín „ROBIŤ NEMALI“!

Nepozerajte TV! Nerobte domáce práce! Neostaňte vysieť na sociálnych sieťach! Nedávajte si siestu! Neodkláňajte svoju pozornosť! Všetky tieto aktivity robte po pracovnej dobe. Ak pracujete, potom pracujte.

Ako všeobecné pravidlo používajte nasledovné: Nerobte nič, čo nerobíte ani v práci, a čo neoslabuje vašu výkonnosť.

Nasledovanie vyššie uvedených pravidiel vám umožní robiť svoju prácu jednoducho a oveľa efektívnejšie!

Veľa šťastia!

Ako bonus Vám prinášame aj kontrolný zoznam –› Klikni tu
Tím Performia