Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov

ecoZáklady

To čo sa u mňa zmenilo po naštudovaní si kurzu a začatí výberu ľudí podľa Performie, je pohľad na celú vec podnikania.

Uvedomil som si, že okrem toho, že mám nástroj na výber ľudí, je to tiež prostriedok vďaka ktorému sa môžem na podnikanie pozerať úplne inými očami a v inom merítku. To, že som si to naštudoval mi pomohlo preto, že som sa na zväčšenie firmy pozeral úplne inými očami, ako pred tým. Tieto vedomosti sú ako kúsok zo skladačky, ktorú keď nemáte, nedokážete poriadne urobiť niečo vo väčšom a neviete ako sa posunúť. Po naštudovaní sa akoby otvorili ďalšie dvere, ktoré mi dávajú nové možnosti a priestor pritiahnuť dobrých ľudí, s ktorými dokážem urobiť veci vo väčšom, pretože samému sa ťažko robia veľké veci.

Uvedomil som si tiež, že ľudia sú v podstate môj najväčší kapitál a vyberať ich bez nástroja od Performie, je poriadne veľké obmedzenie.

Takže nie je to len o tých mechanických veciach a o tom, že idem vyberať ľudí a či to používam, ale okrem toho sa na veci týkajúce sa mojej firmy pozerám inak, a je v tejto oblasti pre mňa menej bariér.

Zúčastnil som sa aj semináru „Tréning svetových rekordérov vo výbere zamestnancov“. A to bolo to, čo mi presne chýbalo.  Mám nie veľkú, ale stále expandujúcu firmu a potrebujem vyskladať dobrý tím ľudí. Bez tohto je to len náhodné vyberanie, možno aj veľmi nebezpečných ľudí do firmy.

Mal som skúsenosť z minulosti, keď som zamestnal človeka, ktorý mi dva roky rozvracal firmu a narobil škody za viac tisíc eur, takže viem čo to je, ak sa pri výbere netrafíte. Odhaliť takého človeka je veľmi ťažké.

Preto si myslím, že tento seminár má v skutočnosti oveľa väčšiu hodnotu ako 1.500,-€.

Ďalšia vec z ktorej mám radosť je, že ma to nabilo energiou. Šéf by sa mal postarať o to, aby boli tí, čo si to zaslúžia pochválení, ale chýba tu ten, kto by pochválil občas šéfa. Tu je ale to správne miesto kde si uvedomíte, že ste dobrý  v tom čo robíte a môžete byť lepší vďaka tomu, že ste sa práve naučili ďalšiu kľúčovú vec nielen do firmy, ale aj do života. V živote je to o tom istom. Darí sa vám tak trochu aj podľa toho, kým sa obklopujete.

Pre PERFORMIU s pozdravom

Martin Briestenský

konateľ