Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Rozhovor Mgr. Zuzana Homzová a produktivita potenciálneho kandidáta

Mgr. Zuzana Homzová

Štúdium:

Študovala som v Poprade na bilingválnom gymnáziu, ktoré bolo zamerané na prírodné vedy a nemecký jazyk. Ďalším jazykom bola angličtina. Po strednej škole som začala študovať na vysokej škole v Prešove pedagogický smer so zameraním na nemecký a anglický jazyk. Po dvoch mesiacoch štúdia som sa rozhodla školu opustiť a ani nie po roku práce v PSS SVIDNÍK, a.s. som začala externe študovať právo v Bratislave. Takto som mala možnosť pracovať a študovať zároveň. Vysokú školu som úspešne ukončila v roku 2011.

Práca:

V novembri tohto roku to už bude 10 rokov, čo pracujem v tejto firme. Začínala som ako asistentka výkonného riaditeľa a popri tom som sa začala venovať prijímaniu personálu. V roku 2007 som bola vymenovaná do funkcie vedúcej divízie 1 – Komunikácia. Na tejto pozícii pracujem už 8 rokov.

Čo ma baví:

V detstve som sa venovala modernému tancu a navštevovala som tiež umeleckú školu – výtvarné umenie. K týmto oblastiam mám stále pozitívny vzťah. Tiež ma baví šport – bicykel, plávanie a beh. Strávila som veľa času štúdiom ľudskej mysle a duševnej oblasti človeka, čomu sa venujem dodnes.

Dáte na pohovore na „prvý dojem“ a na vzájomnú „chémiu“?

Do určitej miery áno. V našej firme to funguje tak, že ešte predtým, ako sa s kandidátom stretnem, nechám ho vyplniť všetky dotazníky a testy systému Performia (overenie produktívnosti, osobnostný test, IQ test, atď.), takže už pred samotným pohovorom mám o kandidátovi veľa informácií. Na druhej strane však musím povedať, že vždy dám aj na osobný pocit a spolieham sa aj na vlastnú istotu. Určite má prvý dojem a vzájomná „chémia“ na výber pracovníkov určitý vplyv, nie je to však jediný a rozhodujúci atribút.

Prečo je pre vás dôležité merať produktivitu?

Je to dôležité z hľadiska prežitia a expanzie firmy.


Chceli by ste aj vy dostávať praktické rady? Stačí sa prihlásiť a môžete začať budovať svoj profesionálny tím!

>>Chcem dostávať praktické rady<<


Akým spôsobom zisťujete produktivitu potenciálneho kandidáta?

Produktivitu je najlepšie overiť prakticky. V prípade výrobných pracovníkov to funguje najjednoduchšie. Tých si overujeme ešte pre nástupom praktickou skúškou vo výrobe. U administratívnych pracovníkov a manažérov zisťujeme produktivitu dotazníkmi a následne priamo na osobnom pohovore. Ale aj v ich prípade možno produktivitu overiť počas skúšobnej doby.

Na aké požiadavky sa pri výbere nového pracovníka zameriavate?

Pri výbere nového pracovníka sa zameriavame hlavne na to, či je kandidát vo všeobecnosti ochotný. Je ochotný produkovať? Je ochotný prijímať výzvy? Je ochotný učiť sa nové veci? Je ochotný pomôcť tímu a zákazníkovi? Ak toto kandidát dokáže pretaviť do reality, viem, že sme vybrali správne.

Licenciu Performie používate už viac ako 12 rokov. Ako vám uľahčuje prácu?

Pre mňa sa práca personálnej manažérky začínala vyhodnocovaním testov a dodnes to predstavuje jadro mojej práce. Bez tohto nástoja, vedomostí a informácií s tým spojených, by sa táto profesia dala prirovnať k profesii kováča, ktorý nemá kladivo.

Ako vám systém Performia a jeho know-how prispelo k zvýšeniu produkcie vašej spoločnosti?

Výber pracovníkov so systémom Performia je jednoduchý a efektívny. Ak totiž dokážem rýchlo prijať na post správneho kandidáta, odrazí sa to nielen v danej divízii, ale aj vo firme celkovo. Svedčia o tom dosiahnuté výsledky na zahraničných trhoch a odráža sa to v napĺňaní každodenných plánov a cieľov spoločnosti do budúcna.

Mgr. Zuzana Homzová

PSS SVIDNÍK, a.s.