Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Rozhovor Milan Štric a služby spoločnosti Performia

Milan Štric

Narodil som sa a celý život žijem v Liptovskom Mikuláši. Študoval som Strednú priemyselnú školu strojnícku v Ružomberku, nakoľko to bola jediná stredná škola v okolí, ktorá mala niečo do činenia s mojím koníčkom. A tým je všetko okolo motorizmu, konštrukcie a opravy strojov a zariadení. Som jednoducho technicky zameraný. Už počas strednej školy som mal jasno v tom, že po jej skončení budem podnikať s mojim starším bratom Martinom, ktorý už v tom čase podnikal. Bol pre mňa vzorom a ja som mu pomáhal, keď som mal voľno. Preto ihneď po ukončení štúdia som s ním začal pracovať. Neskôr som si založil živnosť a zakrátko sme založili prvú spoločnú eseročku. Boli sme veľmi húževnatí, nezastavilo nás nič. Postupne som pod svoje krídla prebral oblasti predaja slnečných okuliarov a zábavnej pyrotechniky. Jedným z mojich snov je mať dobre fungujúcu a expandujúcu firmu, ktorá pomáha ľuďom vytvárať ich život krásnym a zábavným. Pretože vtedy sa ľudia cítia dobre a majú radosť zo života. Verím, že sa mi to čiastočne darí napĺňať. Zároveň však viem, že mám pred sebou ešte veľa práce.

Čím sa vaša spoločnosť zaoberá?

Naša spoločnosť sa venuje predovšetkým sezónnemu maloobchodnému predaju. Nakoľko tento vysoko sezónny biznis je neuveriteľne náročný na výdrž personálu, už niekoľko rokov sa venujeme jeho systematickému výberu. Dôležitá je pre nás produktivita zamestnancov, rýchlosť a ochota učenia sa. A samozrejme aj ich motivácia. Tá je veľmi dôležitá pre dlhodobú spoluprácu. Začínali sme sezónnym maloobchodným predajom slnečných okuliarov (marec – august) a zábavnej pyrotechniky (november – január) na celom Slovensku. Neskôr sme na základe dôkladnej analýzy trhu a myšlienky celoročného predaja vytvorili aj koncept PARTYLAND. Jedná sa o predaj veľmi širokého sortimentu tovaru na akúkoľvek párty či oslavu, ktorý zároveň podporuje aj náš predaj zábavnej pyrotechniky. V roku 2014 sme spustili celoročnú prevádzku PARTYLANDU v OC Bory Mall v Bratislave. Následne sme ju v decembri 2015 rozšírili o e-shop www.partyland.sk. V marci 2016 sme otvorili druhú prevádzku v OC MAX v Prešove. V septembri 2016 spúšťame už našu tretiu predajňu v OC Aupark v Žiline. Tento koncept plánujeme v najbližších rokoch v rámci Slovenskej republiky rozširovať aj do iných miest.


Chceli by ste aj vy dostávať praktické rady? Stačí sa prihlásiť a môžete začať budovať svoj profesionálny tím!

>>Chcem dostávať praktické rady<<


Koľko zamestnancov má vaša firma?

Počas našej letnej sezóny je nás 19 a v zimnej sezóne sa naše stavy rozšíria na dvojnásobok. To znamená 38 pracovníkov. To sú naši kmeňoví zamestnanci. V letnej sezóne máme ešte cca 40-70 brigádnikov a v zimnej sezóne naberáme cca 300-350 brigádnikov.

Ako dlho pôsobíte na Slovenskom trhu?

Tomuto biznisu sa venujeme od roku 1996. Spočiatku na bratovu živnosť, neskôr od roku 1999 aj na moju živnosť. Od roku 2000 sme pokračovali založením spoločnej firmy SPIRIT s.r.o.

Kedy ste začali používať služby spoločnosti Performia a čo bolo prvotným impulzom, ktorý vás k tejto spolupráci viedol?

Služby spoločnosti Performia sme začali používať najprv v našej sesterskej spoločnosti RK SPIRIT s.r.o od roku 2006. V samotnej spoločnosti SPIRIT s.r.o. spolupracujeme až od roku 2009. Okrem seba sme si Performiou nechali vytrénovať aj vlastného personalistu. Impulzom na spoluprácu bola nevyhnutnosť nastavenia funkčného modelu výberu vhodných produktívnych pracovníkov, nakoľko sme mali pomerne veľkú fluktuáciu.

„Hľadáme ľudí, ktorých daná práca baví a chcú na sebe pracovať a rozvíjať sa.“

Aké služby využívate a čo vám prinášajú?

Využívame perfektné školenia na rôzne témy pre budovanie tímu a používame licenciu na celý systém Performia, kde okrem testovania kandidátov vykonávame aj „audit“ zamestnancov, čo nám prináša dôležité a správne informácie o tom, ako s nimi pracovať. Navyše využívame aj internetový komunikačný systém Interspeedia. Uľahčuje a urýchľuje komunikáciu s kandidátmi a spravovanie databázy.

Čím vaša spoločnosť posilňuje motiváciu zamestnancov?

Podporou osobného a profesného rastu, odmeňovaním, ktoré je nastavené na osobnej produkcii a produkcii spoločnosti.

Milan Štric

SPIRIT s.r.o.

 

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť