Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Rozhovor Milan Štric a služby spoločnosti Performia

Milan Štric

Narodil som sa a celý život žijem v Liptovskom Mikuláši. Študoval som Strednú priemyselnú školu strojnícku v Ružomberku, nakoľko to bola jediná stredná škola v okolí, ktorá mala niečo do činenia s mojím koníčkom. A tým je všetko okolo motorizmu, konštrukcie a opravy strojov a zariadení. Som jednoducho technicky zameraný. Už počas strednej školy som mal jasno v tom, že po jej skončení budem podnikať s mojim starším bratom Martinom, ktorý už v tom čase podnikal. Bol pre mňa vzorom a ja som mu pomáhal, keď som mal voľno. Preto ihneď po ukončení štúdia som s ním začal pracovať. Neskôr som si založil živnosť a zakrátko sme založili prvú spoločnú eseročku. Boli sme veľmi húževnatí, nezastavilo nás nič. Postupne som pod svoje krídla prebral oblasti predaja slnečných okuliarov a zábavnej pyrotechniky. Jedným z mojich snov je mať dobre fungujúcu a expandujúcu firmu, ktorá pomáha ľuďom vytvárať ich život krásnym a zábavným. Pretože vtedy sa ľudia cítia dobre a majú radosť zo života. Verím, že sa mi to čiastočne darí napĺňať. Zároveň však viem, že mám pred sebou ešte veľa práce.

Čím sa vaša spoločnosť zaoberá?

Naša spoločnosť sa venuje predovšetkým sezónnemu maloobchodnému predaju. Nakoľko tento vysoko sezónny biznis je neuveriteľne náročný na výdrž personálu, už niekoľko rokov sa venujeme jeho systematickému výberu. Dôležitá je pre nás produktivita zamestnancov, rýchlosť a ochota učenia sa. A samozrejme aj ich motivácia. Tá je veľmi dôležitá pre dlhodobú spoluprácu. Začínali sme sezónnym maloobchodným predajom slnečných okuliarov (marec – august) a zábavnej pyrotechniky (november – január) na celom Slovensku. Neskôr sme na základe dôkladnej analýzy trhu a myšlienky celoročného predaja vytvorili aj koncept PARTYLAND. Jedná sa o predaj veľmi širokého sortimentu tovaru na akúkoľvek párty či oslavu, ktorý zároveň podporuje aj náš predaj zábavnej pyrotechniky. V roku 2014 sme spustili celoročnú prevádzku PARTYLANDU v OC Bory Mall v Bratislave. Následne sme ju v decembri 2015 rozšírili o e-shop www.partyland.sk. V marci 2016 sme otvorili druhú prevádzku v OC MAX v Prešove. V septembri 2016 spúšťame už našu tretiu predajňu v OC Aupark v Žiline. Tento koncept plánujeme v najbližších rokoch v rámci Slovenskej republiky rozširovať aj do iných miest.


Chceli by ste aj vy dostávať praktické rady? Stačí sa prihlásiť a môžete začať budovať svoj profesionálny tím!

>>Chcem dostávať praktické rady<<


Koľko zamestnancov má vaša firma?

Počas našej letnej sezóny je nás 19 a v zimnej sezóne sa naše stavy rozšíria na dvojnásobok. To znamená 38 pracovníkov. To sú naši kmeňoví zamestnanci. V letnej sezóne máme ešte cca 40-70 brigádnikov a v zimnej sezóne naberáme cca 300-350 brigádnikov.

Ako dlho pôsobíte na Slovenskom trhu?

Tomuto biznisu sa venujeme od roku 1996. Spočiatku na bratovu živnosť, neskôr od roku 1999 aj na moju živnosť. Od roku 2000 sme pokračovali založením spoločnej firmy SPIRIT s.r.o.

Kedy ste začali používať služby spoločnosti Performia a čo bolo prvotným impulzom, ktorý vás k tejto spolupráci viedol?

Služby spoločnosti Performia sme začali používať najprv v našej sesterskej spoločnosti RK SPIRIT s.r.o od roku 2006. V samotnej spoločnosti SPIRIT s.r.o. spolupracujeme až od roku 2009. Okrem seba sme si Performiou nechali vytrénovať aj vlastného personalistu. Impulzom na spoluprácu bola nevyhnutnosť nastavenia funkčného modelu výberu vhodných produktívnych pracovníkov, nakoľko sme mali pomerne veľkú fluktuáciu.

„Hľadáme ľudí, ktorých daná práca baví a chcú na sebe pracovať a rozvíjať sa.“

Aké služby využívate a čo vám prinášajú?

Využívame perfektné školenia na rôzne témy pre budovanie tímu a používame licenciu na celý systém Performia, kde okrem testovania kandidátov vykonávame aj „audit“ zamestnancov, čo nám prináša dôležité a správne informácie o tom, ako s nimi pracovať. Navyše využívame aj internetový komunikačný systém Interspeedia. Uľahčuje a urýchľuje komunikáciu s kandidátmi a spravovanie databázy.

Čím vaša spoločnosť posilňuje motiváciu zamestnancov?

Podporou osobného a profesného rastu, odmeňovaním, ktoré je nastavené na osobnej produkcii a produkcii spoločnosti.

Milan Štric

SPIRIT s.r.o.