Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Svoju loď veďte s istotou

My v Preformii radi prirovnávame firmu k vozu, ktorý je potrebné dostať na vrchol kopca. Vy a vaši zamestnanci ste tí, ktorí túto náročnú úlohu majú zvládnuť. Určite nie je potrebné nikoho presviedčať, že nie každý sa stavia k tejto úlohe rovnakým spôsobom. Len niekoľko jedincov sú tí naozajstní ťahúni, niektorí sa vezú, a potom tu máme aj takých, ktorí brzdia celé to snaženie.

Malo by byť záujmom každého šéfa znižovať podiel tých, ktorí sa vezú a nepripustiť do skupiny tých, ktorí „pracujú“ proti vášmu úsiliu. Tí dokonca spôsobujú, že náš voz je v závoze, a to už aj naši dedovia vedeli, že vtedy sa voz ťahá veľmi ťažko a niekedy ani nie je možné dostať ho na rovnú, hladkú cestu.

Dnes sa chceme venovať pracovnému potenciálu, a tu sa viac hodí prirovnanie k lodi, plachetnici. Budeme predpokladať, že otázku schopnosti produkovať máme už vyriešenú u všetkých členov posádky. Aký je však pracovný potenciál jednotlivých členov tímu? A prečo je vlastne dôležité sa na to pozrieť? Ak by ste chceli dostávať naše pravidelné praktické rady, stačí sa prihlásiť na odber našich newsletterov.

Loď je uzavretý priestor a vyžaduje tímovú prácu. Preto nás bude určite zaujímať, či sú námorníci schopní spolupracovať. Tu viac ako inde platí, že tím je skupina ľudí, ktorí o sebe vedia, rozumejú tomu čo ostatní robia a vzájomne sa podporujú. Je taktiež dôležité vedieť, či nás niektorý z členov neopustí v najbližšom prístave.

Ak sa bližšie pozrieme na predstavu lode a jej posádky, zistíme, že ideálne napĺňa funkciu firmy – sú na jednej palube, majú spoločný cieľ a spoločný účel. Sú síce všetci námorníci, drsní, ošľahaní vetrom, ale na lodi má každý inú funkciu a iný druh práce. Niekto musí byť kapitán, ktorý udáva smer. Musí tam byť kormidelník, navigátor, aj plavčík, ten kto vylezie na stažeň a pozoruje blížiacu sa zem. Sú námorníci, čo musia liezť na sťažne, rozvíjať plachty aj v najbúrlivejšom vetre. Ale je tam aj bocman, čo sa stará za zadelenie každodennej služby a prevádzkových prác na lodi. Samozrejme, nezabúdajme aj na vyšších dôstojníkov a podobne.

Keď sa na tú posádku teraz pozrieme z hľadiska ich pracovného potenciálu, tak musíme vidieť rozdiely v požiadavkách na tú ktorú pozíciu. Ten, ktorý lezie na sťažne a rozvíja plachty musí byť priekopník a nebáť sa stále nových a nových výziev. Kormidelník musí byť stabilný a držať smer plavby za akýchkoľvek okolností. Kapitán musí byť človek s víziou, aby vedel pripraviť plavbu a určiť ciele. Bocman musí byť ako buldog, ktorý trpezlivo a pravidelne zadeľuje úlohy a kontroluje posádku.

Takže teraz vidíme, že je veľmi prospešné dopredu poznať pracovný potenciál každého člena posádky, pretože aj keď sú produktívni, nie každý sa hodí na každú pozíciu na lodi. Dobrý kapitán si nemôže dovoliť mať na palube osoby, ktoré nebudú úspešní v tom, čo majú robiť. Zem je ďaleko a more nebezpečné.

Lenže toto by si mali uvedomiť aj všetci majitelia, šéfovia, či manažéri firiem. Pre prežitie a expanziu ich spoločnosti nie je vhodné, aby na pracovných miestach neboli osoby s potrebným pracovným potenciálom. Potom sa totiž z podnikania stane plavba v rozbúrených vodách s neschopnou posádkou a s veľkým rizikom stroskotania. Ak by ste mali záujem o konzultácie s odborným konzultantom, tak neváhajte a ozvite sa nám, radi Vám pomôžeme.

Ing. Štefan Matús

Späť na všetky články >>

 

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

  • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
  • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
  • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
  • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
  • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť