Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Viete, kto brzdí Vašu firmu?

Viete, kto brzdí Vašu firmu? Máme pre Vás 10 znakov, podľa ktorých to spoznáte. Brzdič, skrytý nepriateľ, had, travič studní – to všetko sú výrazy , ktoré popisujú človeka, ktorý rozvracia firmu zvnútra. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek. Býva ťažké ho odhaliť, pretože sa dokáže skryť. Čím vyššie IQ má, tým lepšie vie všetko skomplikovať. Ťažko sa rozpletá klbko zmätočných informácií, ktoré sa po firme šíria. Zaujímavé je, že keď ho objavíte a rýchlo dáte zo svojej firmy preč, naraz sa všetko ukľudní, nálada vo firme sa výrazne zlepší a ľuďom akoby spadol ťažký balvan zo srdca. A okrem toho firma začne zrazu dosahovať lepšie výsledky.

10 znakov „brzdiča“

Aké sú rizikové indikátory, ktoré Vás na takého človeka upozornia? Z našej praxe pre Vás máme desať skutočných prejavov „brzdiča”:

 1. Šéfovi sa vtiera do priazne, presne vie, čo povedať, aby to vyzeralo dobre, ale za jeho chrbtom ho ohovára, zosmiešňuje a kritizuje jeho rozhodnutia a akcie.
 2. To isté robí aj personalistovi a všeobecne tým zamestnancom, ktorí chcú, aby sa s ľuďmi pracovalo, aby sa vo firme budovala dobrá firemná kultúra a aby sa ľudia pomocou vzdelávania posúvali dopredu.
 3. Personalistiku považuje za niečo úplne zbytočné. Personalista je podla neho len „ten, kto sa v práci hrá”.
 4. Na jednej strane sa k Vám donesie, že sa sťažuje na Vašu prácu, keď sa ho však spýtate priamo, povie Vám, že je všetko v poriadku.
 5. Sťažuje sa na svojich kolegov veľmi všeobecnou formou ako napríklad: „Ťažko sa s ňou spolupracuje.”, „Nemôžem sa na neho spoľahnúť.” alebo „Na porade nám iba vymýva hlavy”. Keď sa ho ale spýtate, čo tým má konkrétne na mysli, nič moc sa nedozviete.
 6. Vydáva prácu druhých za svoju.
 7. Neustále mení informácie, zadanie, v priebehu týždňa je všetko niekoľkokrát inak. Keď ho s týmto konfrontujete, určite to poprie.
 8. V jeho tíme často nie je dobrá nálada alebo sa ľudia boja hovoriť a je ťažké k nemu nájsť kolegu, ktorý by vydržal. Jeho tím je všeobecne naladený proti majiteľovi, vedeniu, proti personalistovi, ale priamo to nikomu z nich nepovie.
 9. Robí zo seba niekoho, bez koho sa nezaobídete. Pôsobí pre firmu ako úplne nepostrádateľná osoba a dokonca si to myslí aj veľa jeho kolegov. Ostatní majú pocit, že je tento človek jednoducho najväčší odborník, najlepší pracovník. Sám ukazuje, koľko práce urobí, ale nedovolí ostatným, aby do nej nazreli. Nechce delegovať svoje činnosti na druhých.
 10. Okolo tohto človeka nájdete množstvo rozrobenej práce, veľa myšlienok, nápadov, úloh, na ktorých pacuje – jednoducho veľa rozrobeného a veľmi málo skutočne dokončeného. Keď sa ho spýtate, na čom práve pracuje, väčšinou vôbec nestíha a je zavalený prácou. A keď chcete vidieť, čo to skutočne je, odvedie reč inam alebo to nemá niečím hmatateľným a viditeľným podložiť.

Našli ste v týchto bodoch niekoho konkrétneho? Veľmi pozorne sa pozerajte, čo sa okolo tohoto človeka robí, starostlivo sledujte jeho prácu. Pokiaľ počúvate, čo Vám hovorí, premýšľajte, prečo to hovorí a čomu to v skutočnosti napomáha. Pomôžu informácie od neho tomu, aby sa firme lepšie darilo? Alebo len nenecháva suchú niť na niektorom z kolegov a komplikuje dosahovanie niektorého z vašich cieľov? Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.
Zbaviť sa takéhoto človeka býva naozaj ťažké rozhodnutie, úľava, ktorá s tým prichádza, sa však slovami ani nedá popísať. Pokiaľ máte u niekoho podozrenie, ale nie ste si istí, môžeme Vám s tým, samozrejme, pomôcť (stačí sa nám ozvať). Už sme, bohužiaľ, nemalé množstvo takýchto ľudí vo firmách odhalili.

Tím Performia

Chceli by ste vedieť kedy presne strácate kontrolu nad situáciou a nad životom?

Som Jairo Pinilla a spolu sa na to pozrieme v septembri!

Váš vlastný a úplný súbor on line nástrojov pre výber zamestnancov a ich rozvoj

Ak sa chcete pri výbere zamestnancov úplne osamostatniť a plne kontrolovať koncepčné budovanie tímu, potom najjednoduchším riešením je vlastniť Performia licencie. V takomto prípade získate prístup k najefektívnejším systémom, ktoré sú na trhu dostupné. Vďaka týmto digitálnym nástrojom budete rýchli, efektívni, ušetríte mnoho času a vyberiete si tých správnych zamestnancov.

Bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti vždy sú vám k dispozícii vhodné licencie.

Súčasťou licencie Performia je náš celý testovací on-line systém, ktorý obsahuje všetky dotazníky a testy. Pozerá sa na kvalitu kandidátov a ich potenciál. Často býva využívaný aj na personálne audity.

Zatiaľ čo Interspeedia systém je komunikačný nástroj, ktorý počas celého výberového procesu zabezpečí veľmi rýchlu interakciu medzi vami a kandidátmi. Predstavuje vašu priamu linku. Môžete jednoducho ušetriť 55%  alebo aj viac z vašej administratívnej práce a komunikácie súvisiacej s organizáciou pri prijímaní zamestnancov. A čo je ešte dôležitejšie, budete schopní zachytiť tých produktívnych kandidátov, ktorí sú rýchli a ktorí chcú od vás získať rýchlu odpoveď, a preto by ste ich mohli stratiť. S Interspeediou budete rýchli, pričom nestratíte svoju kvalitu.

Urobíme z vás profesionála na výbery zamestnancov a budovanie tímu

Semináre, tréningy a workshopy  vám poskytnú účinné, isté, presné a funkčné rady. Umožnia vám väčšiu kontrolu pri tvorbe vašej personálnej stratégie, nad všetkými časťami výberového procesu vrátane plného porozumenia našim testom, v naštartovaní nováčikov do produkcie a  v neposlednom rade nad ďalším rozvojom vášho personálu a tímu. Vedomosti, ktoré získate, vám ušetria nielen peniaze, ale rovnako vás ušetria od frustrácie a problémov, ktoré vždy nasledujú pri prijatí nevhodnej osoby.

Naučíte sa plne porozumieť najdôležitejším faktorom, ktoré hrajú rolu v  tom, ako odhaliť dlhodobú pridanú hodnotu, ktorú pre vašu spoločnosť jednotliví kandidáti alebo zamestnanci predstavujú, ako zabezpečiť nízku alebo minimálnu fluktuáciu a vyššiu lojalitu a ako vybudovať značku zamestnávateľa.

Prečo konzultácia?

Keď sa pozrieme do slovníka, čo slovo konzultácia znamená,  odpoveďou bude rada odborníka v nejakej oblasti. Konzultant Performie Vám na základe  viac ako 25-ročných praktických skúseností s organizovaním výberových konaní, osobných pohovorov a testovania potenciálu prakticky pre akúkoľvek pracovnú pozíciu v organizácii dokáže poskytnúť odbornú pomoc pri výbere a budovaní tímov.

 • Vieme sa na Vašu firmu pozrieť z nadhľadu, objektívne, bez predsudkov a akýchkoľvek zábran.
 • Vieme zanalyzovať, čo u Vás pri výbere zamestnancov a budovaní produktívneho tímu funguje dobre, ale aj to, čo “nevidíte” alebo neviete vyriešiť, trápi Vás to a brzdí expanziu spoločnosti.
 • Vieme Vám poskytnúť neoceniteľné informácie, ktoré v kombinácii s ostatnými údajmi, ľahko získanými pomocou nášho know-how a on line systémov Performia veľmi uľahčia a zrýchlia Vaše rozhodovanie, týkajúce sa kandidátov alebo  zamestnancov.
 • Vieme identifikovať Vaše problémy a nájsť riešenia a spoločne s Vami ich pretaviť do praxe.
 • Vieme Vám poskytnúť nielen naše služby ušité na mieru, ale v prípade záujmu z Vás urobíme skutočných profesionálov vo výbere zamestnancov a budovaní tímov, ktorí budú mať vďaka konzultantovi vždy istotu, ako ďalej.

Prvá konzultácia zadarmo!

Chcem sa stretnúť