Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Zdieľané pracovné miesta

Kovidová doba nám ukázala, že home office sa dá uplatniť pri viacerých pozíciách, než sme si mysleli. Vzhľadom k okolnostiam, boli firmy do veľkej miery donútené prejsť na tento štýl práce bez ohľadu na to, či sa im to páči, alebo nie. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Samozrejme, nehovoríme tu o pracovných miestach, kde je nutná fyzická prítomnosť na pracovisku (nap. výroba, sklady a pod.). Počas tohto posledného obdobia niektoré organizácie vycítili príležitosť k istému zefektívneniu a úspore prostriedkov. Prečo zbytočne platiť za kancelárie, keď ľudia môžu pracovať aj z domu? A tak tento trend zdieľaných pracovných miest posilnil.

Táto myšlienka je každopádne dobrá a každá firma to môže do určitej miery využiť. Je však potrebné zobrať do úvahy aj potreby zamestnancov. Nie každému totiž vyhovuje, že nemá svoje pevne pridelené pracovné miesto. Nie je to o neochote daného jedinca prispôsobiť sa novým podmienkam, ale o jeho osobnom nastavení.
Existuje totiž skupina zamestnancov, ktorá okolo seba uprednostňuje ustálenú prácu a bezpečné stabilné prostredie. Každá zmena je pre takýchto zamestnancov náročná, pretože obsahuje veľa nových zmien. Oni naopak potrebujú cítiť obrovskú vnútornú istotu v tom, čo robia, kde sa pohybujú, a aj drobná zmena v tíme či pracovnom mieste je pre nich rušivým elementom.

Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom. Želám Vám, aby ste vždy dokázali nastaviť správne pravidlá podľa potrieb Vašich zamestnancov.

Tím Performia