Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Žiadne kompromisy. Nech je doba akákoľvek!

Tentokrát sa naša praktická rada obracia priamo k základom. Avšak aj na základy človek občas zabúda, že? Nech už je na trhu práce voľných uchádzačov prebytok, alebo naopak, nedostatok, je to z hľadiska správnosti výberu úplne jedno. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

V akejkoľvek dobe je potrebné dodržiavať konkrétne výberové postupy, pretože jedine tak máme istotu, že vyberieme správne. Preto si spolu urobíme krátke „okienko”:

  1. Buďte si istí tým, že kandidát v minulosti vytvoril niečo naozaj hodnotné, čo zároveň zvládol úplne dokončiť, a iní to potrebovali (zamestnávateľ, firma, kolegovia, kamarát, …). A áno, platí to pre akúkoľvek pozíciu.
  2. Utvrďte sa v tom, že kandidáta viac zaujíma to, čo do práce dokáže priniesť on, ako to, čo práca prinesie jemu.
  3. Presvedčte sa, že daná pozícia tomu človeku typovo naozaj sadne.
  4. Vždy si pri overovaní referencií potvrďte svoje pozorovania z pohovoru. Tie overujte u predchádzajúcich priamych nadriadených.
  5. VYBERAJTE V AKEJKOĽVEK DOBE! Ak totiž dodržíte vyššie uvedené kroky, nemôžete sa spáliť. Niekedy je treba len vydržať. Častokrát je to adrenalín. Ale nakoniec si poviete namiesto „to nás zase stálo” radšej „STÁLO TO ZA TO”.

Prajeme Vám, nech si vyberiete tých správnych a produktívnych zamestnancov, ktorí do Vašej firmy ľahko zapadnú. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

S pozdravom Performia tím, ktorý je tu stále pre Vás.