Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Nebojte sa kandidátov z iných odvetví

Ako sa k prijímaniu kandidátov z iných odborov staviate Vy? „Prichádza z iného odvetvia, neverím, že tá práca bude uchádzača napĺňať. Budeme len prestupnou stanicou,” počujeme z úst majiteľov a personalistov, keď sa pozastavujú nad životopisom človeka, ktorý si hľadá prácu v inej branži. „Prichádza z hotela, to nie” dodávajú a životopis kandidáta končí v koši. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Cestovný ruch, hoteliérstvo a ďalšie oblasti boli kvôli situácii s koronavírusom na pracovnom trhu celkom výrazne zasiahnuté. Preto sa vďaka tomu na trhu práce viac objavujú uchádzači z týchto branží. Vidím, že ochota pozvať si na pohovor človeka, ktorý pracoval v inom odbore je niekedy veľmi malá. Stretávame sa tu často s predsudkom, že uchádzač nebude lojálny voči novému odvetviu a po čase sa opäť vráti späť do toho pôvodného.

Medzi uchádzačmi však existujú aj tí lojálni voči novej práci. Sú to ľudia, ktorí radi pracujú, a pre ktorých je prirodzené posúvať veci vpred. A práve na to majú väčšinu času upriamenú svoju pozornosť. Je pre nich ľahké si zarobiť a udržať si dlhodobé pracovné miesto. Sú to ľudia, ktorí radi prispievajú, nemusíme ich prosiť, aby boli ochotní pracovať a chápu to, že najskôr je treba prispieť a až potom za to niečo čakať späť. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia