Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Nechcete prísť o šikovných ľudí? Počúvajte ich

Sme známi tým, že pomáhame firmám nájsť si do tímu produktívnych a ochotných ľudí, pretože to je základ fungujúcej firmy. Viacmenej aj produktívni ľudia môžu veci vidieť iba z jedného uhla pohľadu a nemusia vždy súhlasiť s Vašim názorom, názorom kolegu, ostatných v tíme či svojho nadriadeného. Prečo to tak je a ako s tým pracovať?

Možno niečomu v tom, čo hovoríte, nerozumejú, alebo nepoznajú riešenie, ktoré ste im predložili, alebo ho úplne nechápu. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek. Pokiaľ ale viete, že ide o produktívneho zamestnanca, a nie takého, ktorý vyrába problémy, situáciu zveličuje a púta Vašu pozornosť, má to často celkom jednoduché riešenie.

Čo robiť, keď prídeme na nejaké nedorozumenie alebo cítime, že ide o niečo, s čím daná osoba nesúhlasí, ale nepovedala Vám to?

  • Vždy o tom komunikujte iba s danou osobou, nemal by pri tom byť nikto ďalší.
  • Buďte tomu ochotný venovať čas.
  • Spýtajte sa, o čo ide. Nechajte Vášho človeka hovoriť, prípadne ho podporte doplňujúcou otázkou, aby Vám mal možnosť povedať, čo ho trápi alebo u neho spôsobuje demotiváciu. Niekedy stačí, že to iba vysloví, niekedy mu pomôže, keď vypracuje celkový návrh na zlepšenie, a niekedy môžete len objasniť celú situáciu a ukázať súvislosti.
  • V každom prípade mu nezabudnite dať najavo, že ste radi, že Vám to povedal.

Táto pozornosť produktívnemu človeku sa Vám vráti vo forme dobrej práce a zvýšeného porozumenia.

Naša praktická rada, ako si udržať produktívnych ľudí vo firme, teda znie: Udržte si pozitívny prístup a vytvorte vo firme transparentné prostredie, kde prúdi dobrá komunikácia a vo vzduchu nezostávajú visieť nedorozumenia. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Prajeme Vám, aby ste Vy aj Vaši manažéri vždy mali dostatočný priestor pre tých najlepších ľudí.

Tím Performia