Performia s.r.o.

Profesionálne budovanie tímu a efektívne riešenie pre výber zamestnancov.

Viete využiť potenciál vašich zamestnancov?

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste chceli posunúť človeka na nové miesto, pretože ste cítili, že má potenciál. Avšak nezafungovalo to. Presne tak to vyzeralo u jedného z našich klientov. Urobil z veľmi dobrej a schopnej obchodníčky manažérku obchodného tímu, pretože mala veľké skúsenosti a on videl, že ich dokáže veľmi dobre odovzdávať. Bohužiaľ, nefungovalo to, pretože nedokázala dostatočne motivovať svojich podriadených k lepším výsledkom a na pozícii sa skôr trápila. Ak máte záujem dostávať pravidelné praktické rady z oblasti budovania úspešných tímov a výberu zamestnancov, neváhajte a prihláste sa na odber našich noviniek.

Čo s tým?

Čo s tým? Rozlúčiť sa s ňou? Nakoniec to dopadlo inak. Majiteľ obchodníčke navrhol, aby sa vrátila na pôvodnú pozíciu v predaji a zároveň sa začala venovať nováčikom, ktorých bude zaškoľovať a odovzdávať im svoje skúsenosti. Obchodníčka tento návrh prijala. A klient nielenže o ňu neprišiel, ale získal veľmi schopného človeka pre prácu s nováčikmi.
A ako znie náš tip? Skôr, ako sa v zaradení zamestnanca rozhodnete pre nejakú zásadnú zmenu, starostlivo si overte, či jeho silné stránky naozaj zodpovedajú tomu, čím by sa na novej pozícii mal zaoberať, a skutočne ich teda využije. Inak môžete prísť o veľmi schopného výkonného človeka len preto, že sa ocitol na pozícii, ktorá mu nesedí.

Netýka sa to len zamestnancov, ktorých už máte

Rovnaká situácia môže nastať aj u nových ľudí. Na pohovore môžu pôsobiť veľmi schopne a navyše sú produktívni, ale vy obsadzujete pozíciu, na ktorej ich potenciál naplno nevyužijete. Potom je namieste otázka, či môžete ich skvelý pracovný potenciál využiť niekde inde. Môžete urobiť nejaké zmeny alebo posuny a tohto človeka prijať? Vieme, že nájsť schopného človeka nie je vždy jednoduché, preto je škoda nevyužiť to, že sa nám práve ponúka.
Pokiaľ by ste uvítali pomoc pri zisťovaní pracovného potenciálu, jedným z nástrojov je napríklad náš U-Test. Vďaka nemu môžete potenciál človeka odhaliť ešte pred jeho prijatím.

Želám vám, aby ste dokázali správne využiť potenciál každého vášho zamestnanca.  Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa ozvať a dohodnete si konzultácie s našim odborným konzultantom.

Tím Performia